جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های درسی

تدریس کتاب˝استان‌شناسی˝در کشور از سال آینده/ استان‌شناسی مکمل درس جغرافیا

danesheroz بهمن ۱۴, ۱۳۹۱ ۰

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های درسی با اشاره به نهایی شدن تدریس درس استان‌شناسی در سراسر کشور از سال آینده، گفت: این کتاب در حال حاضر در برخی استانها جایگزین درس جغرافیا شده و به شناخت استان محل زندگی دانش آموزان کمک خواهد کرد

مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های درسی با اشاره به نهایی شدن تدریس درس استان‌شناسی در سراسر کشور از سال آینده، گفت: این کتاب در حال حاضر در برخی استانها جایگزین درس جغرافیا شده و به شناخت استان محل زندگی دانش آموزان کمک خواهد کرد.
به گزارش بیست به نقل از پانا؛ محمد‌علی جمالی‌فر  در پاسخ به این پرسش که آیا کتاب استان شناسی در برنامه درسی دانش آموزان گنجانده خواهد شد یا خیر؟ اظهار کرد: کتاب استان شناسی مکمل درس جغرافیا است که در حال حاضر به صورت آزمایشی در برخی از استان ها جایگزین کتاب جغرافیای استان شده است.
وی افزود: برای اینکه دانش آموزان در ارتباط با محل زندگی خود اطلاعات کامل داشته باشند و از ظرفیت ها و امکانات استان خود اطلاع داشته باشند، درس استان شناسی را جایگزین کتاب جغرافیای استان کرده ایم.
جمالی‌فر به اهداف تهیه این کتاب اشاره و خاطرنشان کرد: در این کتاب امکانات، ظرفیت ها و رشد و پیشرفتی که در طول انقلاب اسلامی صورت گرفته است تبیین شده تا دانش آموزان به زندگی در سرزمین خود تشویق شوند و بدانند در استان محل زندگی شان ظرفیت های خوبی برای کار و تلاش و فعالیت وجود دارد.
مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و تألیف کتاب‌های درسی در تشریح سایر اهداف درس استان شناسی، گفت: در این کتاب نقشه کل کشور نیز وجود دارد و دانش آموز علاوه بر شناخت استانی که در آن زندگی می‌کند از موقعیت آن نسبت به کل کشور نیز آماده می شود که این موضوع به تقویت وحدت ملی کمک می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: از سال آینده این کتاب در تمام کشور تدریس خواهد شد.

شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۶:۲۹
کد خبر : 5657
بازدیدها: 413

پاسخی بگذارید »