یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

آیت الله خاتمی:

تدریس را از من بگیرند سکته می کنم

danesheroz1 تیر ۲, ۱۳۹۲ ۰
تدریس را از من  بگیرند سکته می کنم

دانش روز: عضو هیات رئیسه خبرگان رهبری با اشاره به اینکه آموزش و پرورش ما باید نظام امام زمانی باشد، ویژگی های آموزش و پرورش امام زمانی را تبیین کرد

به گزارش دانش روز، آیت الله  احمدخاتمی عصر یکشنبه در جمع فرهنگیان شیراز با اشاره به اینکه بعد از انقلاب شاهد پیشرفت های چشمگیری  در نظام آموزش و پرورش بودیم افزود: سند تحول آموزش و پرورش حرکت بسیار عظیم و از گامهای ستودنی است که امیدوارم به درستی به نتیجه برسد.

وی ادامه داد: راه اندازی دانشگاه فرهنگیان ۳۰ شهرستان کشور حرکتی بزرگ است که باید به درستی مدیریت شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به ویژگی های آموزش و پرورش امام زمانی افزود: از جمله ویژگی هایی که آموزش و پرورش امام زمانی باید داشته باشد نوع نگاه معلمان و مدیران به مسئولیت خودشان است.

وی تصریح کرد: دو نگاه کلی در عرصه مسئولیت ها وجود دارد. اول نگاه شغلی و دیگری نگاه امانتداری.

آیت الله خاتمی یادآور شد: نگاه شغلی همان رفتاری است که یک نفر هر روز به سر کاری می رود که در پایان ماه حقوقی دریافت کند اما نگاه امانتداری نگاهی است که در شان و منزلت آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش با نگاه امانتداری همان نظام امام زمان پسند است زیرا معلمی یک عشق است.

عضو هیات رئیسه خبرگان رهبری یادآور شد: ۳۰ سال است که خود من تدریس می کنم و اگر قرار باشد تمامی سمت ها و القابی که به من داده اند از من بگیرند هیچ مشکلی نیست اما اگر تدریس را از من بگیرند سکته می کنم.

آیت الله خاتمی گفت: قبل از آیت الله علم الهدی ، امام جماعت مشهد را به من پیشنهاد دادند و من هم در جواب این پیشنهاد اعلام کردم که اگر امر شود می روم ولی زودتر از زمان مقرر عمرم به پایان می رسد چرا که بخشی از کار امام جمعه فعالیت اجرایی است در حالی که من دلبسته به تدریس هستم.

وی خاطرنشان کرد: معلمین وظیفه دارند فرزندان جامعه را رشد علمی بدهند اما مهمتر از این کار رشد دینی فرزندان جامعه است.

عضو هیات رئیسه خبرگان رهبری با بیان اینکه کانون گزینش یاران امام زمان(عج) ، آموزش و پرورش است تاکید کرد:  آموزش و پرورش از جمله نهادهایی است که حقشان بعد از پیروزی انقلاب به درستی ادا نشده در حالی که در زمان طاغوت فاسد ترین وزیر، وزیر آموزش و پرورش بود اما وجود متدینین و متعهدها اجازه نداد آموزش و پرورش در اختیار طاغوت قرار گیرد.

منبع:مهر
یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۳
کد خبر : 31134
بازدیدها: 262

پاسخی بگذارید »