چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تدبیر و امید محور پرسش مهر رئیس جمهور از دانش آموزان

danesheroz1 شهریور ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
تدبیر و امید محور پرسش مهر رئیس جمهور از دانش آموزان

دانش روز: مدیر کل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش اعلام کرد: شعار امسال آغاز سال تحصیلی و پرسش مهر رئیس جمهور از دانش آموزان بر محور تدبیر و امید است

به گزارش دانش روز، محمد ابراهیم محمدی با بیان این مطلب گفت: همه ساله رئیس جمهور با به صدا درآوردن زنگ مهر، پرسشی را با عنوان پرسش مهر از دانش آموزان سوال می کند که با رایزنی های انجام شده با نهاد ریاست جمهوری قرار است پرسش مهر امسال رئیس جمهور بر محور تدبیر و امید باشد.

وی افزود: با توجه به آنکه دولت یازدهم، دولت تدبیر و امید است، با نهاد ریاست جمهوری هماهنگ شده که سوالات بر محور این موضوع باشد. سوالاتی نیز به نهاد ریاست جمهوری مانند اینکه چگونه می شود با تدبیر اقدامات به سرانجام برسد؟ مفهوم دقیق تدبیر چیست و غیره هماهنگ شده است.

۳۰۰ هزار دانش آموز مدارس را برای مهر نوسازی کرده اند

مدیر کل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش درباره سایر اقدامات این اداره برای آغاز سال تحصیلی گفت: از ابتدای تابستان ۳۰۰ هزار دانش آموز در طرح هجرت ۳ برای مشارکت در نوسازی و بهسازی مدارس برای مهر ماه شرکت کرده و این تعداد دانش آموز تمامی مدارسی که نیازمند نوسازی  بوده اند را با همکاری سازمان نوسازی، مرمت و بهسازی کرده اند.

به گفته محمدی، در حال حاضر نیز دستورالعمل زیباسازی مدارس را به تمامی استان ها ابلاغ کرده ایم و تمامی مدارس کشور آماده میزبانی از دانش آموزان برای اول مهر ماه هستند.

مدیر کل فرهنگی و هنری آموزش و پرورش تصریح کرد: برای زیباسازی، شاداب سازی و دیوارنویسی مدارس سه میلیارد تومان هزینه شده است.

اکران عمومی نمایش های دانش آموزی

محمدی تصریح کرد: امسال با هماهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرودها و نمایش های دانش آموزی در تالارها و سالن های عمومی اجرا می شود تا عموم مردم از فعالیتهای فرهنگی دانش آموزان استفاده کنند.

توزیع مجلات صوتی میان دانش آموزان

وی به توزیع مجلات صوتی دانش اموزی اشاره کرد و گفت: امسال برای دومین سال همزمان با آغاز سال تحصیلی مجلات ماهانه صوتی در میان دانش آموزان متناسب با مقطع و جنسیت آنها توزیع می شود و دانش آموز نیازی نیست که برای این مجلات هزینه ای را پرداخت کند.

منبع:مهر

یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۹
کد خبر : 60276
بازدیدها: 262

پاسخی بگذارید »