پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تدابیر ویژه مدیریت شهری کرج برای برپایی باشکوه جشن عید قربان

danesheroz1 مهر ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
تدابیر ویژه مدیریت شهری کرج برای برپایی باشکوه جشن عید قربان

دانش روز: مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرج، عید قربان را عیدی خواند که در آن تمامی وسوسه‌ها و دلبستگی‌های دنیوی، در مسیر تسلیم و رضایت خداوندی قربانی می‌شوند

به گزارش دانش روز، علیرضا پیغمبردوست  گفت: قربان تنها یک رویداد گذرا در تاریخ خلقت و اسلام نیست که این مقابله با نفس هر روز و در کوچک‌ترین و بزرگ‌ترین حوادث زندگی رخ می‌دهد. تقابلی که بین عزیزترین و بهترین دارایی‌ها و امانات دنیوی با رضایت حضرت حق به وقوع می‌پیوندد و چه بسا به دلیل ضعف نفس، در بسیاری از این مبارزات، نفس است که مغلوب ارزش‌های دنیوی می‌شود.

پیغمبردوست ادامه داد: از این رو دریافتن پیام عید قربان،‌ ارجح بر تکرار اقدام نمادین حضرت ابراهیم(ع) و صرف قربانی کردن است.

وی به نقش مهم دستگاه‌ها و ارگان‌های گوناگون در جامعه برای تبیین رفتار تسلیم‌گرایانه این پیامبر اولوالعظم (ع) در مقابل حکم خداوند و دستورات او، اشاره و با بیان اینکه باید به تعمیق فرهنگ قربانی کردن نفس بیش از پیش بپردازیم، وقوع بسیاری از خطاها و جرایم موجود را حاصل درونی نشدن این فرهنگ دانست.

پیغمبردوست، مسئولیت مدیریت شهری در برپایی باشکوه چنین عید بزرگی را یادآور شد و تصریح کرد: برای برگزاری باشکوه این روز از سوی مدیریت شهری کرج تدابیری اندیشیده شده است که این برنامه‌ها در حوزه‌های گوناگون فرهنگی و اجتماعی به اجرا در می‌آید.

مدیر روابط عمومی شهرداری کرج، آذین بندی معابر در کنار برپایی جشن‌های سراسری و منطقه‌ای را به همین منظور ارزیابی و برپایی ایستگاه‌های موقت عرضه بهداشتی و ذبح اسلامی دام را از برنامه‌های ویژه واحد خدمات شهری کرج در این ایام مبارک عنوان کرد.

منبع:کامنا

شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۰۳
کد خبر : 66727
بازدیدها: 213

پاسخی بگذارید »