سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اجاره بهای بالا واسکان غیردانشجویان:

تخطی یک خوابگاه غیردولتی مجوز دار

danesheroz1 مرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
تخطی یک خوابگاه غیردولتی مجوز دار

دانش روز: برخی خوابگاههای غیردولتی دارای مجوز از وزارت علوم، علاوه بر دریافت هزینه های غیرقانونی از دانشجویان اقدام به پذیرش افراد غیر دانشجو کرده اند

به گزارش دانش روز، در دولت دهم اتحادیه خوابگاه داران غیردولتی توسط صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به منظور افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در خوابگاه و حل مشکلات اسکان دانشجویان، مجوز فعالیت دریافت کرد.

پس از آن، خوابگاههای غیردولتی در استانهای کشور ریشه دوانده و در کنار خوابگاههای دولتی سر برآوردند، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با خوابگاههای غیردولتی شرط کرد که تنها دانشجوی دانشگاههای دولتی را بپذیرند و از اسکان هر گونه شخص غیر دانشجو بپرهیزند.

اما ظاهراً برخی خوابگاه داران غیردولتی، از تاکیدات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم سرپیچی کرده و علاوه بر دریافت هزینه های گزاف از دانشجویان اقدام به پذیرش افراد غیردانشجو می کنند.

یکی از این خوابگاههای غیردولتی دخترانه که تحت لوای مجوز صندوق رفاه و با تابلوی این صندوق فعالیت می کند، نه تنها افراد غیر دانشجو را اسکان داده بلکه بابت هر تخت در اتاق ۶ نفره از دانشجویان مبلغ ۲۵۰ هزارتومان در ماه دریافت می کند.

دانشجویان این خوابگاه دخترانه، علاوه بر اعلام این خبر به خبرگزاری مهر، مراتب را با صندوق رفاه دانشجویان در میان گذاشتند.

در همین رابطه فرامرز محمودی – رئیس اتحادیه خوابگاه داران غیردولتی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه قیمت هر خوابگاه با توجه به شرایط جغرافیایی متفاوت است، گفت: این خوابگاه در محدوده خیابان ولیعصر تهران قرار دارد و از امکانات مناسبی برخوردار است.

وی ادامه داد: قیمت اتاقهای دو تخته، چهار تخته و شش تخته هم کاملاً متفاوت است، حداقل قیمت برای این تختها ۱۲۰ هزار تومان و حداکثر بین ۲۲۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است اما با این حال قیمت اتاق ۶ تخته هم که ۲۵۰ هزار تومان توسط این خوابگاه اعلام شده، بسیار گران است.

رئیس اتحادیه خوابگاه داران غیردولتی همچنین درباره اسکان افراد غیردانشجو در این خوابگاه مجوز دار، تاکید کرد: کارمند دانشجو امکان اسکان دارد اما افراد غیردانشجو حق زندگی در خوابگاه دانشجویی را ندارند.

محمودی خاطرنشان کرد که در هفته جاری از این خوابگاه بازدید به عمل می آید و بررسی های لازم صورت می گیرد.

منبع:مهر

دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۶:۴۳
کد خبر : 49786
بازدیدها: 253

پاسخی بگذارید »