جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عربیان عنوان کرد:

تخصیص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز مدارس البرز

danesheroz1 شهریور ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
تخصیص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز مدارس البرز

دانش روز: رئیس شورای آموزش و پرورش استان البرز گفت: ۲۰ میلیارد ریال برای تجهیز مدارس استان اختصاص می یابد.

 به گزارش دانش روز، دکتر اصغر عربیان با بیان این مطلب در جلسه شورای آموزش و پرورش استان البرز، آغاز سال تحصیلی جدید را به فعالان عرصه علم و فرهنگ این استان تبریک گفت و افزود: آموزش مهمترین امر زیربنایی است که باید توجه ویژه ای به آن شود.

این مسئول اختصاص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای آموزش و پرورش استان را حرکتی برای رفع بخشی از موانع موجود در آستانه سال تحصیلی جدید ذکر کرد که ۱۰ میلیارد آن پرداخت و ۱۰ میلیارد دیگر تا آخر هفته پرداخت خواهد شد.

کمبود فضای آموزشی در استان البرز برطرف شود

وی تشکیل کمیته ای متشکل از اداره کل امور اجتماعی استانداری و آموزش و پرورش استان به منظور رفع کمبودهای فضاهای آموزشی را به عنوان نخستین مصوبه این جلسه به تصویب رساند.

استاندار البرز استفاده از ارزش افزوده مدارسی که در موقعیت تجاری قرار دارند و تبدیل آن به مدارس جدید را گامی مهم در جهت رفع کمبود فضاهای آموزشی این استان عنوان کرد.

وی تشکیل کمیته ای با ساز و کار حقوقی به منظور بازپس گیری فضاهای آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان که در اختیار سایر نهادی آموزشی قرار دارد را نیز به عنوان دیگر مصوبه این نشست مورد تأکید قرار داد.

هوشمندسازی مدارس یک ضرورت است

هوشمند سازی مدارس استان البر از دیگر نکاتی بود که استاندار البرز در این جلسه بر آن تاکید کرد.

وی در این رابطه گفت: روند هوشمند سازی مدارس در استان البرز بسیار کلیدی و ضروری است و قطعاً با هماهنگی و همکاری مدیران اجرایی استان می توان مدارسی را که مشمول طرح هوشمند سازی قرار نگرفته اند، تحت پوشش قرار داد.

ضرورت بهره گیری از ظرفیت فنی و حرفه ای در آموزش و پرورش از دیگر تأکیدات استاندار البرز در جلسه شورای آموزش و پروش استان بود. تصمیم گیری در خصوص پرداخت هزینه های حامل های انرژی در مدارس، اختصاص گواهی نامه الکترونیکی فنی و حرفه ای در استان، عقد قرارداد برون سپاری خدمات آموزشی و پرورش در حوزه فنی و حرفه ای، ساماندهی فضا و تجهیزات آموزش و پرورش و… از دیگر مصوبات این جلسه  بود و مقرر شد اداره کل فنی حرفه ای در تمدید قرارداد برون سپاری، آموزش و پرورش را یاری دهد.

میزان معوقات بهای مصرفی انرژی و مهلت پرداخت برای قبوض آب و برق و گاز نیز از دیگر مواردی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۰۸:۴۵
کد خبر : 60773
بازدیدها: 160

پاسخی بگذارید »