پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر آموزش و پرورش به رئیس سازمان نوسازی مدارس ابلاغ کرد

تخصیص اعتبار عمرانی آموزش و پرورش با اولویت ایمنی و تجهیز مدارس

danesheroz آذر ۲۸, ۱۳۹۱ ۰

وزیر آموزش و پرورش با ابلاغ نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، خواستار تخصیص اعتبارات عمرانی این وزارتخانه در سال جاری و سال‌های آتی با اولویت ایمنی و تجهیز مدارس شد. حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش طی بخشنامه‌ای در ۲۷ آذر امسال خطاب به رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور عنوان کرده است: [&hellip

وزیر آموزش و پرورش با ابلاغ نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، خواستار تخصیص اعتبارات عمرانی این وزارتخانه در سال جاری و سال‌های آتی با اولویت ایمنی و تجهیز مدارس شد.

خبرگزاری فارس: تخصیص اعتبار عمرانی آموزش و پرورش با اولویت ایمنی و تجهیز مدارس

حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش طی بخشنامه‌ای در ۲۷ آذر امسال خطاب به رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور عنوان کرده است: از آنجا که سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور علاوه بر احداث، توسعه و نوسازی ساختمان‌های مدارس تابعه وزارت آموزش و پرورش به منظور تهیه وسایل و تجهیزات مورد نیاز و تعیین معیارها و استانداردهای مطلوب برای تجهیزات ایمنی مدارس تأسیس شده است، بنابراین پیرو مذاکرات و مکاتبات متعدد منتهی به نامه شماره ۶۱۳۶-۱/۱۰۲۹۱ مورخ هشتم آبان ۹۱ به ادارات کل آموزش و پرورش و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان‌ها در خصوص ضرورت رعایت نکات ایمنی، استفاده از سیستم‌های حرارتی استاندارد، کنترل و بازبینی وسایل گرمایشی، تأکید مجدد می‌شود که برای گرمایش کلاس‌های درس تنها استفاده از دو سامانه حرارت مرکزی و بخاری نفتی کاربراتوری استاندارد مجاز است.

این بخشنامه تصریح می‌کند: در راستای ارتقاء سطح ایمنی مدارس موارد زیر جهت اجرا ابلاغ می‌شود:

۱-  اعتبارات عمرانی وزارت آموزش و پرورش در سال جاری و سال‌های آتی با اولویت افزایش سطح ایمنی و تجهیزات مدارس تخصیص یافته و مورد مصرف قرار گیرد.

۲- رعایت تمام دستورالعمل‌های فنی الزامی است.

۳-  ادارات کل و مناطق آموزش و پرورش و واحدهای تابعه به هیچ وجه بدون نظارت کامل فنی نوسازی مدارس استان و آن سازمان مجاز به ساخت و ساز و خرید تجهیزات از محل اعتبارات عمرانی استانی وزارت آموزش و پرورش و کمک‌های مردمی نیستند، لذا تمام ساخت‌وسازها باید با اطلاع و نظارت کامل اداره‌کل نوسازی مدارس استان و رعایت تمامی استانداردهای مربوطه صورت پذیرد.

بر اساس تأکید این بخشنامه وزارتی، ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها نیز به هیچ‌وجه نباید مدارس ساخته شده را در صورتی که کاملا از هر نظر تجهیز نشده‌اند، تحویل بگیرند؛ بدیهی است تمام امور تجهیزاتی استاندارد به عهده آن سازمان است.

این بخشنامه می‌افزاید: لازم به تأکید است نظارت بر حسن اجرای این بخشنامه به عهده سازمان نوسازی و شخص رئیس سازمان نوسازی، مدیران کل آموزش و پرورش و مسئولیت اجرای مفاد این بخشنامه به عهده مدیران کل نوسازی مدارس استان‌هاست.

سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۵:۳۸
کد خبر : 1296
بازدیدها: 296

پاسخی بگذارید »