جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تحول نگاه ASSF به ورزش مدارس ایران

danesheroz1 مرداد ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
تحول نگاه ASSF به ورزش مدارس ایران

دانش روز: سرپرست فدراسیون ورزش مدارس کشور گفت: با حضور فعال ایران در مسابقات آسیایی دانش آموزان و رویکردهای عنوان شده از سوی فدراسیون کشورمان، نگاه فدراسیون ورزش مدارس آسیا (ASSF) به ایران کاملا متحول شده است.

 به گزارش دانش روز، فرشید ارمیان، اظهار داشت: در نشست سالانه کمیته فنی و اجرایی فدراسیون ورزش مدارس آسیا (ASSF) که در کشور هنگ کنگ و با حضور کشورهای عضو و رئیس جدید این فدراسیون آقای لوئیک از چین برگزار شد به عنوان عضو کمیته فنی و اجرایی و کشور عضو فدراسیون آسیایی حضور یافتیم که ماحصل آن برای ورزش دانش آموزی ایران بسیار مفید بود.

 سرپرست فدراسیون ورزش مدارس کشور از حضور مسئولان فدراسیون جهانی ورزش مدارس به عنوان میهمانان ویژه در این نشست خبر داد و افزود: حضور آقایان آندره دلپین رئیس و یان کولن دبیر کل فدراسیون جهانی ورزش مدارس (ISF) در این نشست فرصت مناسبی برای تعاملات بیشتر فدراسیون ورزش مدارس ایران با آنها بود که به نتایجی بسیار خوبی نیز انجامید.

 ارمیان با بیان اینکه در این نشست سالانه، میزبانی های رضایتبخش ایران در رقابتهای والیبال دانش آموزان آسیا در ارومیه و فوتبال دانش آموزان آسیا در تهران مورد تمجید قرار گرفته تاکید کرد: پس از ارائه گزارش کشورهای میزبان از مسابقات سال۲۰۱۳، تقویم بازی های دانش آموزان آسیا تا سال۲۰۱۵ مورد بررسی قرار گرفت که به دلیل میزبانی های موفق ایران طی سال های اخیر، میزبانی هندبال دانش آموزان پسر زیر ۱۸سال آسیا در سال۲۰۱۵ به ایران داده شد.

 وی به سخنرانی خود در نشستی جانبی که به درخواست کمیته فنی و اجرایی با موضوع نگاه دین اسلام به ورزش و همچنین برنامه های تربیت بدنی و ورزش دانش آموزان در ایران انجام شده بود نیز اشاره کرد و گفت: این سخنرانی در حضور کلیه اعضاء کمیته فنی و اجرایی، هیات رئیسه ASSF، رئیس و دبیر کل ISF و معلمان تربیت بدنی محلی در سالن کنفرانس کمیته ملی المپیک این کشور برگزار شد که با توجه به ارائه پاورپوینت هایی در این خصوص و بیان موضوعاتی چون تعریف دین اسلام، نگاه اسلام به انسان، ورزش در ایران باستان و اهداف و ماموریت های تربیت بدنی ورزش دانش آموزی ایران و … به شدت مورد توجه حاضرین قرار گرفت.

 ارمیان افزود: باز شدن بسیاری از مسائل برای اعضاء و تبیین نوع نگاه ویژه دین اسلام به ورزش و توجه به ورزش بانوان در ایران باعث شگفتی و تحسین شرکت کنندگان در این سخنرانی بود که در میان سئوالات انتهایی بسیار به چشم می آمد. ضمن اینکه کلیپی از آثار باستانی ایران و ظرفیت های گردشگری و نیز فعالیت های ورزش دانش آموزی ایران به نمایش درآمد که باعث هر چه بیشتر شناختن کشور ما از سوی برخی از معلمان تربیت بدنی هنگ کنگ شده بود.

 سرپرست فدراسیون ورزش مدارس کشور در خاتمه به پیام وزیر آموزش و پرورش در خصوص لزوم رکن، شور و قطب شدن ورزش دانش آموزی ایران در آسیا اشاره کرد و تاکید کرد: با رهنمودهایی وزیر محترم آموزش و پرورش و راهکارها و دید وسیع مهندس کیومرث هاشمی معاون محترم تربیت بدنی و سلامت ایشان از سال۲۰۱۰ در دهمین مجمع سالیانه ASSF به عضویت کمیته فنی و اجرایی فدراسیون ورزش مدارس آسیا هم درآمده ایم و حضور فعالی در این رابطه داشته ایم.

گفتنی است تیم های ورزش دانش آموزی ایران طی سال های اخیر به موفقیت های زیادی رسیده اند که به طور مثال در بخش پسران قهرمانی در مسابقات هندبال۲۰۱۰ ماکائو، قهرمانی در مسابقات دوصحرانوردی ۲۰۱۱ مغولستان، قهرمانی والیبال۲۰۱۱ ارومیه، قهرمانی بسکتبال ۲۰۱۲چین و در بخش دختران نیز دومی رقابتهای دوصحرانوردی۲۰۱۱ مغولستان و سومی والیبال ۲۰۱۱ویتنام در رقابتهای فدراسیون ورزش مدارس آسیاASSF  به دست آمده است.

 

 

 

 

منبع:پانا

دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۲
کد خبر : 46872
بازدیدها: 218

پاسخی بگذارید »