سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزیر آموزش و پرورش تاكید كرد:

تحول در آموزش و پرورش بدون توجه به نیروی انسانی میسر نیست

danesheroz دی ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
تحول در آموزش و پرورش بدون توجه به نیروی انسانی میسر نیست

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش، پراکندگی مراکز تصمیم گیری را باعث هدر رفت سالانه یک هزار میلیارد تومان اعتبار آموزش و پرورش دانست

به گزارش دانش روز ، علی اصغر فانی ظهر روز گذشته در مراسم معارفه رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات و ارتباطات،افزود: نیروی انسانی عامل اصلی توسعه پایدار در کشور است و دنیا این مهم را پذیرفته است که عامل توسعه، سرمایه انسانی است و آموزش و پرورش زیرساخت سرمایه انسانی را فراهم می کند.

وی اضافه کرد : بچه هایی که امروز در مدارس، درس می خوانند ، در آینده نیروی انسانی کشور را تشکیل می دهند، بنابراین نقش معلم در تربیت نیروی انسانی، نقشی تاثیرگذار و ممتاز است.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه تصریح کرد : اگر به دنبال تحول هستیم، باید به نیروی انسانی، توجه خاص داشته باشیم.
وی با اشاره به اظهار ناخرسندی مقام معظم رهبری از میزان پیشرفت تحول در آموزش و پرورش در سال های گذشته اضافه نمود : علت اصلی این تاخیر آن است که به مهمترین بخش تحول، یعنی تحول در نیروی انسانی توجه کافی مبذول نشده است.
 فانی با انتقاد از تفکیک مراکز آمار ، فناوری اطلاعات و ارتباطات و برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی تصریح کرد : نتیجه این پراکندگی کمبود قریب ۵۰ هزار معلم و ۵۸ هزار نیروی مازاد است که سالانه یک هزار میلیارد تومان اعتبار را هدر می دهد . لذا تصمیم بر این شد که این دو مرکز ادغام و مدیریت آن را به  خسرو نظری بسپاریم که تخصص ایشان است و مدیریت استراتژیک و نگاه کلان به آموزش و پرورش است.
وی اضافه کرد: تفکیک بخش های مختلف تصمیم گیری به صلاح دستگاه نبوده و بنا داریم این مرکز که ظرفیت معاونت را دارد تقویت کنیم تا محلی برای تجمیع و تلفیق  برنامه ها باشد.
وزیر آموزش و پرورش وجود دو سیاست مهم اعلام شده یعنی ساماندهی نیروی انسانی و بهبود مدیریت آموزشگاهی در این مرکز را دلیل بر اهمیت ویژه آن قلمداد کرد و اضافه نمود : حرف اول و آخر نیروی انسانی را این مرکز می زند و من برای ارتقاء آن به جایگاه معاونت با عسگری آزاد گفتگو کرده ام.
در پایان حکم انتصاب خسرو نظری توسط وزیر آموزش و پرورش به وی تقدیم و از زحمات اسد الله اسدی گرمارودی و یوسف نوری تشکر و قدردانی به عمل آمد.
سه شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۶
کد خبر : 85903
بازدیدها: 283

پاسخی بگذارید »