شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس آموزش و پرورش منطقه 7 شهر تهران:

تحول در آموزش‌وپرورش نیاز به زمان دارد/معلمان علاقمند به تدریس در پایه ششم ابتدایی هستند

sheida92 اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
تحول در آموزش‌وپرورش نیاز به زمان دارد/معلمان علاقمند به تدریس در پایه ششم ابتدایی هستند

خبرگزاری پانا: رئیس آموزش و پرورش منطقه ۷ شهر تهران گفت: تحول در آموزش و پرورش نیاز به زمان دارد و برای اینکه ریشه های آموزش و پرورش اصلاح شود باید در نظام تعلیم و تربیت اسلامی قدم برداریم

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، حمید رحمانی در نشست خبری که امروز در خانه معلم منطقه ۷تهران برگزار شد، با اشاره به موضوع تحول بنیادین در آموزش و پرورش، اظهار کرد: تحول در آموزش و پرورش نیاز به زمان دارد و برای اینکه ریشه های آموزش و پرورش اصلاح شود باید در نظام تعلیم و تربیت اسلامی قدم برداریم.

وی افزود: تجهیزات، ساماندهی نیروی انسانی، برگزاری کلاس های ضمن خدمت، موضوع تربیت بدنی، بسیج، مسائل تربیتی، مسابقات علمی، فرهنگی و هنری دانش آموزان باید براساس تحولات آموزش و پرورش برنامه ریزی و دنبال شود.

رحمانی با بیان اینکه ریشه های آموزش و پرورش باید براساس نظام تعلیم و تربیت اسلامی پا بگیرد، خاطرنشان کرد: امروز دانش آموزان در منطقه ۷ آموزش و پرورش شهر تهران تمامی برنامه ها را در دست دارند، زیرا به آنها در طول فرآیند تحصیلی خوب کار شده است.

حتی یک نفر از معلمان یا دانش آموزان با ۶.۳.۳مخالفت ندارند

معلمان علاقمند به تدریس در پایه ششم هستند

رئیس آموزش و پرورش منطقه ۷ شهر تهران در پاسخ به سوالی مبنی براینکه برخی بر اجرای نظام آموزشی ۶.۳.۳ ایراداتی را از قیبل زود اجرایی شدن آن وارد می کنند، آیا به نظر شما این موضوع صحت دارد؟ خاطرنشان کرد: حتی یک نفر از معلمان و دانش آموزان با نظام آموزشی ۶.۳.۳ مخالفت ندارند و معلمان با رقبت می خواهند در پایه ششم ابتدایی تدریس کنند.

وی اضافه کرد: دانش آموزان نیز از این موضوع راضی هستند. کتابهای درسی پایه ششم ابتدایی نسبت به پایه پنجم رشد بهتری داشته است مانند کتابهای ادبیات و کار و فناوری که باعث می شود دانش آموزان کار عملیاتی بیشتری انجام دهند.

رحمانی با بیان اینکه بحث انتقادی درباره کتاب ریاضی اول دبستان وجود داشت، تصریح کرد: پس از برگزاری کلاس های مختلف مشکل سختی کتابهای ریاضی پایه اول مرتفع شد.

وی با بیان اینکه پایه ششم ابتدایی کنونی با ششم ابتدایی که سالها قبل در کشور اجرا می شد، قابل مقایسه نیست، گفت: در حال حاضر بیشتر از ۸۵درصد از دانش آموزان و فرهنگیانی که در منطقه ۷ آموزش و پرورش شهر تهران حضور دارند، موافق نظام آموزشی ۶.۳.۳ هستند.

تمامی کلاس های ششم ابتدایی منطقه هوشمند شدند

تغییرات تحولی باید شروع شود

رحمانی در پاسخ به این پرسش که ضرورت هوشمند سازی مدارس در جهت تحول در آموزش و پرورش را چگونه ارزیابی می کنید؟ عنوان کرد: در حال حاضر کلاس های ششم دبستان منطقه ۷ تهران مجهز به هوشمند سازی هستند البته برخی از کلاس ها هم این تجهیزات را ندارند و با جابجایی ها این موضوع انجام می شود.

رئیس آموزش و پرورش منطقه ۷ شهر تهران اضافه کرد: ما باید تغییر را شروع کنیم و پس از شروع، خودمان را با آن شرایط وفق دهیم و نیاز به زمان طولانی خواهد بود. تحول آغاز می شود و تمام عناصری که مربوط به آن است کم کم خود را با این موضوع تطبیق خواهد داد.

وی همچنین با بیان اینکه سرعت تکنولوژی و به روز شدن تجهیزات بسیار بالاست، خاطرنشان کرد: جامعه خودبخود به سمت هوشمند سازی می رود و دانش آموزانی که متولد می شوند با تجهیزات و فناوری سرو کار دارند.

رحمانی ادامه داد: اگر کلاس درسی را هوشمند کنیم می توانیم دانش آموز را برای استفاده از فناوری هدایت کنیم. پیشرفت فناوری به سرعت در حرکت است و سعی می کنیم تا تربیت دانش آموزان در دست ما باشد.

وی در پایان گفت: ۶۰نفر از دانش آموزان ۵ مدرسه منطقه ۷شهر تهران در مرحله نخست المپیاد علمی دانش آموزی کشوری حضور داشتند. همچنین ۴۴ دانش آموز نیز رتبه برتر آیه های تمدن با موضوع بسیج در استان تهران را کسب کردند.

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۷
کد خبر : 14961
بازدیدها: 226

پاسخی بگذارید »