شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تحولات مصر برای جهان عرب شرم آور است

danesheroz1 مرداد ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
تحولات مصر برای جهان عرب شرم آور است

دانش روز: رئیس جمهوری ترکیه با شرم آور خواندن تحولات مصر برای جهان اسلام و عرب از هشدارهای آنکارا به قاهره به عنوان کمک یک دوست یاد کرد

به گزارش دانش روز، به نقل از ورلد بولتن، “عبدالله گل” در سومین نشست شورای همکاری کشورهای ترک زبان با اشاره به حوادث مصر اعلام کرد: هشدار ترکیه باید به عنوان کمک یک دوست به مصر نه مداخله آنکارا در امور داخلی قاهره در نظر گرفته شود زیرا این یک مسئله داخلی نیست.

وی ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان خشونتهای اخیر خواستار خویشتنداری طرفین درگیریها و اجتناب از اقدامات خشونت بار و کمک جامعه بین الملل برای مقابله با ناآرامی ها شد و مخالفت خود را با استفاده از گزینه نظامی اعلام کرد.

عبدالله گل افزود: هر فرد دلسوزی در پی آن است تا اوضاع ناآرام مصر آرام شود و رویدادهای اخیر در مصر برای جهان اسلام و جهان عرب شرم آور است.

رئیس جمهوری ترکیه در ادامه با اشاره به نقش مردم مصر در خروج از بحران کنونی گفت: اگر مصری ها اوضاع را درک نکرده و از کشور خود محافظت نکنند، مداخله از خارج این کشور سخت است. وظیفه مصری ها خروج از بحران با استفاده از عقل سلیم خود است.

اظهارات رئیس جمهوری ترکیه پس از آن مطرح شد که وزارت خارحه مصر اظهارات مقامات ترک را درباره حوادث اخیر عبور از خط قرمز و مداخله در امور داخلی این کشور توصیف کرد که همین موضوع بر تنش در روابط آنکارا و قاهره افزوده است.

منبع:مهر

شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۶
کد خبر : 51294
بازدیدها: 161

پاسخی بگذارید »