جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

تحصیل ۲.۵ میلیون دانش‌آموز کشور در مدارس خیر ساز

danesheroz اردیبهشت ۸, ۱۳۹۲ ۰
تحصیل ۲.۵ میلیون دانش‌آموز کشور در مدارس خیر ساز

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه ۹۰ هزار کلاس درس کشور توسط خیرین ساخته شده است، گفت: ۲.۵ میلیون دانش آموز کشور در مدارس خیر ساز مشغول به تحصیل هستند

مرتضی رئیسی در پانزدهمین گردهمایی خیرین مدرسه ساز استان تهران که در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، با اشاره به وجود ۳۱ مجمع خیرین مدرسه ساز در ۳۱ استان کشور، اظهار کرد: در حال حاضر در بیش از ۴۰۰ نقطه کشور مجمع خیرین شهرستانی و منطقه ای وجود دارد.
وی افزود: از مجموع ۴۸۵ هزار کلاس درس که پس از پیروزی انقلاب ساخته شده است، ۲۰ درصد آنها یعنی ۹۰ هزار کلاس درس متعلق به خیرین است که ۲.۵ میلیون دانش آموز در این مدارس تحصیل می کنند.
رئیسی با اشاره به فضاهای تخریبی موجود در کشور، گفت: وجود ۴ میلیون متر مربع فضای تخریبی تاکنون برای آنها اقدامی انجام نشده که عمدتا در کلان شهرها و در راس آن تهران قرار دارد که یک نقطه خطر محسوب می شود.
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: عدم استاندارد بودن برخی کلاس ها پس از پیروزی انقلاب که در مناطق محروم ساخته شده اند نیازمند کمک های مجلس و دولت است.
وی تصریح کرد: دولت آمادگی دارد بخشی از پروژه های عمرانی که بیش از ۶۸۰۰ پروژه نیمه تمام در دست اجرا دارد را توسط خیرین تکمیل و به نام آنها ثبت کند. البته این موضوع به مجلس پیشنهاد شده است و اگر مصوب شود برخی از این پروژه ها به خیرین واگذار خواهد شد.

یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۵:۳۹
کد خبر : 13218
بازدیدها: 224

پاسخی بگذارید »