پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تحصیل ۱۱۰ هزار دانش‌آموز استثنایی/ هوشمندسازی کلاس‌های ۱۵۰۰ مدرسه

danesheroz2 تیر ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
تحصیل ۱۱۰ هزار دانش‌آموز استثنایی/ هوشمندسازی کلاس‌های ۱۵۰۰ مدرسه

دانش روز: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه ۱۱۰ هزار دانش‌آموز با نیازهای ویژه در مدارس استثنایی تحصیل می‌کنند، گفت: یک یا دو کلاس از ۱۵۰۰ مدرسه استثنایی کشور به فناوری‌های جدید مجهز هستند

به گزارش دانش روز، نامدار عبداللهیان معاون وزیر آموزش و پرورش در سومین روز از اجلاس رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که هم‌اکنون در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است، اظهار داشت: سازمان آموزش و پرورش استثنایی به عنوان متولی تخصصی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در کشور فعالیت می‌کند.

وی به دوره‌های تاریخی برخورد با معلولین در جهان اشاره کرد و گفت: دوره اول زمانی بود که حق و حقوقی برای معلولان قائل نبودند و در دوره دوم به معلول بیش از اندازه ترحم کردند و او را وابسته بار آوردند.

عبداللهیان ادامه داد: در دوره سوم، افراد معلول مانند افراد جامعه نگاه شدند و این نگاه در سازمان آموزش و پرورش استثنایی هم‌اکنون حکمفرماست.

وی با بیان اینکه به دنبال شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان استثنایی هستیم، افزود: این استعداد از نوع اراده و سخت‌کوشی است، به این معنی که این دانش‌آموزان بتوانند استقلال پیدا کرده و وابسته به خانواده بار نیایند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور به تعداد دانش‌آموزان با نیازهای ویژه اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر ۱۱۰ هزار دانش‌آموز استثنایی شامل ۳۵ هزار نفر در مدارس تلفیقی و ۷۵ هزار نفر در مدارس تخصصی در ۷ گروه تحصیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه به دنبال اجرای عدالت آموزشی برای این گروه از دانش‌آموزان هستیم، ادامه داد: هدفگذاری کردیم تا تعداد دانش‌آموزان مدارس تلفیقی به ۴۰ هزار نفر و مدارس تخصصی به ۸۰ هزار نفر افزایش یابد.

عبداللهیان به ضرورت تجهیز مدارس استثنایی به فناوری‌ها تأکید کرد و گفت: در حال حاضر از ۱۵۰۰ مدرسه استثنایی کشور یک یا دو کلاس به فناوری‌های جدید مجهز هستند.

وی در خصوص بحث پرورشی و تربیت بدنی این دانش‌آموزان اظهار داشت: دو اردوگاه در تهران و مشهد تأسیس کردیم که از امسال براساس شرایط و ویژگی‌های دانش‌آموزان به استان‌ها سهمیه برای استفاده از آن داده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس

دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۹
کد خبر : 35873
بازدیدها: 224

پاسخی بگذارید »