شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تحصیل رایگان حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری در دانشگاه‌ ها

danesheroz1 آبان ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
تحصیل رایگان حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری در دانشگاه‌ ها

دانش روز: ضوابط شمول تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها برای حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری قرآن کریم در سال ۹۲ از سوی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شد

 به گزارش دانش روز، ضوابط شمول تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها برای حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری قرآن کریم در سال ۱۳۹۲ از سوی محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی به معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهور ابلاغ شد.

در این نامه آمده است:

معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور، سازمان اوقاف و امور خیریه به پیوست مصوبه “ضوابط شمول تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها برای حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری قرآن کریم در سال ۱۳۹۲” موضوع بند ۹۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور که در جلسه بیستم ۴ آبان ماه ۱۳۹۲ شورای توسعه فرهنگ قرآنی به تصویب رسیده است برای اجرا ابلاغ می‌شود.

بر اساس ضوابط اعلام شده شمول تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها برای حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری قرآن کریم در سال ۹۲ :

موضوع بند ۹۵ قانون بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور (مصوب جلسه بیستم ۴ آبان ماه ۹۲ شورای توسعه فرهنگ قرآنی و جلسه چهل و یکم ۲۱ مهرماه ۹۲ مجمع مشورتی شورا) ماده‌­واحده  در اجرای بند ۵ ماده ۴ منشور توسعه فرهنگ قرآنی و به منظور اجرای صحیح بند ۹۵ قانون بودجه سال۱۳۹۲ کل کشور، مبنی بر تحصیل رایگان حافظان کل و قاریان ممتاز کشوری قرآن‌کریم در دانشگاه‌­ها، شرایط استفاده از این مزایا به شرح ذیل تعیین می­‌شود:

الف. حافظان کل قرآن کریم

۱ . دارندگان مدرک تخصصی درجه یک، دو و سه حفظ قرآن کریم با امضای مشترک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ـ موضوع مصوبه جلسه ۵۷۳ مورخ ۸ آذرماه ۱۳۸۴ شورای عالی انقلاب فرهنگی.

۲. حافظان کل قرآن که در اجرای قانون اعطای مدرک کارشناسی و بالاتر به حافظان کل قرآن کریم (مصوب ۱۶ اردیبهشت ۱۳۷۵ مجلس شورای اسلامی) توسط سازمان سنجش آموزش کشور به سازمان‌اوقاف و امورخیریه معرفی و موفق به قبولی در آزمون صحت حفظ کل قرآن‌کریم شده‌اند.

۳. دارندگان رتبه اول تا سوم مسابقات بین‌­المللی، اول تا پنجم کشوری و اول تا سوم مسابقات استانی سازمان اوقاف و امور خیریه (طی سال­های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۲) در رشته حفظ کل قرآن کریم.

۴. دارندگان رتبه اول تا سوم مسابقات ملی دانشجویان کشور و نفر اول مسابقات سراسری دانش­آموزی (طی سال­های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۲) در رشته حفظ کل قرآن کریم.

۵ . سایر داوطلبان، در صورت احراز حفظ کل قرآن کریم بر اساس دستورالعمل آزمون موضوع بند دو توسط سازمان اوقاف و امور خیریه

ب. قاریان ممتاز کشوری قرآن کریم (تلاوت تحقیق / مجوّد)

۱ . دارندگان گواهی­نامه تخصصی درجه یک و دو قرائت قرآن کریم با امضای مشترک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای عالی قرآن صدا و سیما ـ موضوع مصوبه جلسه نهم مورخ ۷ اسفند ۱۳۸۹ شورای توسعه فرهنگ قرآنی.

۲. دارندگان رتبه اول تا سوم مسابقات بین­المللی قرائت قرآن کریم پس از انقلاب اسلامی که از طریق سازمان اوقاف و امور خیریه اعزام شده­‌اند.

۳. راه­یافتگان به مرحله نهایی مسابقات سراسری قرائت قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه (طی سال­های ۱۳۸۵ تا۱۳۹۲).

۴ . دارندگان رتبه اول تا سوم مسابقات ملی دانشجویان کشور و نفر اول مسابقات سراسری دانش­آموزی در رشته قرائت قرآن کریم (طی سال­های ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۲).

تبصره۱ـ سایر گواهی‌­های مؤید حفظ کل و قرائت قرآن دستگاه‌های دولتی و عمومی و نهادهای مردمی اعم از داخلی و خارجی فاقد اعتبار در این خصوص است.

تبصره۲ـ سازمان اوقاف و امور خیریه موظف است، پس از مبادله موافقتنامه و تخصیص اعتبار، اسناد مربوط به شهریه پرداخت­ شده توسط حافظان و قاریان متقاضی بابت نیمسال تابستانی ۱۳۹۲ و نیمسال اول و دوم سال تحصیلی ۱۳۹۳ ـ ۱۳۹۲ را دریافت و هزینه آن را به ایشان پرداخت کند.

منبع: مهر

دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۷
کد خبر : 74467
بازدیدها: 198

پاسخی بگذارید »