چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در آغاز سال تحصیلی جدید:

تحصیل بیش از ۱۱۲ هزار دانش‌ آموز استثنایی

danesheroz1 شهریور ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
تحصیل بیش از ۱۱۲ هزار دانش‌ آموز استثنایی

دانش روز: معاون وزیر و رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه امسال بیش از ۱۱۲ هزار دانش‌آموز استثنایی در مدارس تحصیل خواهند کرد، گفت: همزمان با جشن شکوفه‌ها در مدارس عادی، این جشن برای دانش‌آموزان استثنایی نیز برگزار می‌شود.

به گزارش دانش روز،  نامدار عبداللهیان اظهار کرد: امسال بیش از ۱۱۲ هزار و ۸۵ دانش‌آموز در مدارس استثنایی سراسر کشور تحصیل خواهند کرد، از این تعداد ۷۴ هزار و ۹۵۲ دانش‌آموز در مدارس استثنایی و ۳۷ هزار و ۱۳۳ دانش‌آموز نیز به صورت تلفیقی تحصیل خواهند کرد.

 وی افزود: از تعداد کل این دانش‌آموزان ۲۸ هزار و ۴۰۴ نفر را دانش‌آموزان دختر و ۴۶ هزار و ۵۴۸ نفر را دانش‌آموزان پسر تشکیل می‌دهند.

 به گفته رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، استان ایلام با ۵۷۴ دانش‌آموز کمترین و استان خراسان نیز با ۷۴۸۶ نفر دارای بیشترین دانش‌آموز استثنایی کشور است.

 عبداللهیان اظهار کرد: بر اساس تفکیک مقاطع تحصیلی نیز ۱۰ هزار و ۶۲۲ نوآموز در پایه پیش‌دبستانی، ۴۴ هزار و ۹۰۸ نفر در مقطع ابتدایی، ۷۶۴۶ نفر در پیش حرفه‌ای، ۱۶۱۹ نفر در مقطع راهنمایی، ۹۵ نفر در رشته‌های فنی، ۱۱۴۶ نفر در رشته‌های کاردانش، ۷۰۰ نفر در دوره متوسطه و ۸۲۱۶ نفر در متوسطه حرفه‌ای تحصیل خواهند کرد.

 وی گفت: توزیع کتاب‌های دانش‌آموزان استثنایی نیز از ۲۳ مرداد ماه آغاز شده و تا ۱۶ شهریور ماه ادامه خواهد داشت و کتب دانش‌آموزان اول ابتدایی در روز جشن شکوفه‌ها در بین آنها توزیع خواهد شد.

منبع:پانا

سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۹
کد خبر : 56843
بازدیدها: 185

پاسخی بگذارید »