پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تحصیل رایگان حافظان کل قرآن کریم در دانشگاهها

danesheroz1 شهریور ۷, ۱۳۹۲ ۰
تحصیل رایگان حافظان کل قرآن کریم در دانشگاهها

دانش روز: در نخستین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی در دولت جدید، ضوابط شمول تحصیل رایگان در دانشگاه ها برای حافظان کل قرآن کریم در سال ۹۲ بررسی می شود.

به گزارش دانش روز، نخستین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی با حضور وزرای دولت یازدهم که عضو این شورا هستند در ۱۶ شهریور برگزار خواهد شد.

در این جلسه اهداف آموزش عمومی قرآن کشور و پیشنهاد کمیسیون توسعه آموزش عمومی قرآن کشور، بررسی و تصویب خواهد شد که برخی از این اهداف ۹ گانه شامل «تقویت ایمان و گرایش به قرآن وعترت»، «توانایی خواندن قرآن کریم»، «درک معنای آیات قرآن»، «توانایی و التزام به تدبر در آیات قرآن کریم» و «حفظ قرآن» است.

ضوابط شمول تحصیل رایگان در دانشگاه ها برای حافظان کل قرآن کریم در سال ۹۲ و بررسی پیش نویس اصلاحیه آیین نامه شورای هماهنگی فعالیت های قرآنی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی نیز دستورهای بعدی این جلسه است.

اعضای شورای تخصصی توسعه فرهنگ قرآنی را وزیران «آموزش و پرورش»، «علوم، تحقیقات و فناوری»، «فرهنگ و ارشاد اسلامی» و روسای «سازمان تبلیغات اسلامی»، «دفتر تبلیغات اسلامی»، «سازمان اوقاف و امور خیریه»، «سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی»، «رییس نهادهای قرآنی وابسته به دفتر مقام معظم رهبری» تشکیل می دهند و دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان رییس شوراست.

همچنین «نماینده شورای عالی حوزه‌های علمیه»، «نماینده رییس سازمان صدا و سیما»، «نماینده کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی» و سه نفر از صاحب‌نظران موسسات آموزشی، پژوهشی و تبلیغی- ترویجی قرآنی مردمی از اعضای این شورا هستند.

منبع:مهر

پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۵
کد خبر : 55260
بازدیدها: 235

پاسخی بگذارید »