جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در ادامه سیاست‌های ضد ایرانی باراک اوباما انجام گرفت؛

تحریم حوزه ارز و خودرو ایران از سوی آمریکا

28 danesheroz خرداد ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
تحریم حوزه ارز و خودرو ایران از سوی آمریکا

دانش روز : رییس جمهور آمریکا در ادامه سیاست‌های ضد ایرانی خود، دستور اعمال تحریم‌هایی جدید علیه ایران در حوزه ارز و خودرو را برای افزایش فشار بر تهران صادر کرد

به گزارش دانش روز، خبرگزاری رویترز گزارش داد که دولت اوباما روز دوشنبه تحریم‌های جدیدی را در بخش ارز و صنعت خودروسازی در ایران اعمال کرد.

این تحریم‌ها که موسسات مالی خارجی را که به تبادلات یا تسهیل تبادلات با ریال ایران می‌پردازند را مجازات می‌کند.

یک مقام دولتی آمریکا که خواست نامش فاش نشود، گفت: منظور از این کار هدف قرار دادن ریال و غیر قابل استفاده کردن آن به عنوان یک ارز تا جایی است که امکان آن وجود دارد.

در نهمین دستور اجرایی صادر شده توسط اوباما علیه ایران، رییس جمهور آمریکا همچنین تحریم‌هایی را علیه افرادی که با بخش خودرو در ایران تجارت کنند، که کاخ سفید آن را منبع مهم درآمد برای تهران می‌داند، اعمال می‌کند. این تحریم‌ها از اول ژوئیه به اجرا در می‌آیند.

رویترز در عین حال افزود: شواهد اندکی از آهسته شدن برنامه هسته‌ای ایران در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشور وجود دارد.

تحلیلگران گفته‌اند که ایجاد محدودیت در صنعت خودرو در ایران که بیشتر کارکنان را بعد از بخش نفت و گاز در اختیار دارد، نگرانی‌ها در خصوص ضرر رساندن به مردم عادی در ایران را افزایش می‌دهد.

“فیلیپ جی کارنی”سخنگوی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما در را به روی راه حل دیپلماتیک باز نگه‌میداریم که اجازه می‌دهد ایران در صورت عمل به تعهداتش به جامعه ملل بپیوندد.

وی افزود: با این حال ایران باید درک کند که زمان نامحدود نیست. اگر دولت ایران به مسیر فعلی خود ادامه دهد، بدون تردید آمریکا و شرکای ما به اعمال پیامدهای فزاینده آن ادامه خواهند داد. بنا به اعلام کاخ سفید این اولین باری است که ریال به طور مستقیم برای اعمال تحریم هدف گرفته شده است.

به گفته مقامات آمریکایی تحریم‌های ایران برای اولین بار است که تبادلات مالی با همه مقامات دولتی ایران و نه فقط مقامات وابسته به صنایع نفت و بانک مرکزی را هدف می‌گیرد.

منتقدین تحریم‌ها می‌گویند که تحریم تاثیری در اراده دولت ایران برای تدوام تامین مالی برنامه هسته‌ای ایران نداشته است.

مقامات آمریکایی می‌گویند که تحریم‌های بیشتری علیه ایران در راه است.

 

منبع : پانا

سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۶
کد خبر : 23737
بازدیدها: 194

پاسخی بگذارید »