جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تجهیز مدارس روستایی به سیستم گرمایشی تابشی

danesheroz1 مرداد ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
تجهیز مدارس روستایی به سیستم گرمایشی تابشی

دانش روز: رئیس سازمان نوسازی و تجهیز آموزش و پرورش از تجهیز کلاسهای مدارس روستایی به سیستم گرمایشی تابشی به منظور جلوگیری از آتش سوزی و ایمن سازی مدارس روستایی خبر داد

به گزارش دانش روز، مرتضی رئیسی د ر جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوال  درباره نحوه ایمن سازی کلاسها گفت: برخی از استانها ناگزیر از استفاده بخاری هستند اما از امسال کلاسهای روستایی تمام مناطق کشور به سیستم جدید گرمایشی که به صورت تابشی و با نیروی برق کار می کند تجهیز می شوند.

وی افزود: ۱۵ هزار سیستم گرمایشی قرار است وارد کشور شود که ۶ هزار تای آن در حال حاضر در گمرک هستند و ۹ هزار تای دیگر در بارگیری که تا پایان هفته آینده تمامی ۱۵ هزار تا وارد کشور شده و تا نیمه شهریور بین تمامی استانها به جز استانهای جنوبی توزیع می شود.

رئیسی با اشاره به اجرای دومین مناقصه برای ورود ۳۰ هزار دستگاه گرمایشی تابشی به کشور تصریح کرد: برای خرید ۱۵ هزار عدد سیستم ۲.۵ میلیارد تومان هزینه شده است که این اعتبار به غیر از هزینه های نقل و انتقال و نصب آن در کلاس است.

به گفته رئیس سازمان نوسازی نصب این سیستم ها هم مانع آلودگی هوا  و هم اینکه دیگر دانش آموزان با خطر آتش سوزی مواجه نیستند؛ از سوی دیگر هزینه های خرید و نصب آن کمتر از سوخت فسیلی است.

وی با بیان اینکه اولویت نصب این نوع سیستم گرمایشی در مدارس کوچک روستایی افزود: از اعتبارات امسال به صورت کامل اختصاص داده شود ۳۰ هزار دستگاه دیگر وارد کشور می شود.

رئیسی در بخش دیگری از صحبت های خود به اعتبار ۱۳۸۰ میلیارد تومانی اشاره کرد و افزود: از این میزان اعتبار ۹۰۰ هزار میلیارد تومان آن که معادل ۷۰ درصد اختصاص اعتبار است برای تحقیق و نوسازی و ۲۶۰ میلیارد تومان آن برای استانداردسازی سیستم های گرمایشی اختصاص داده می شود.

به گفته وی، در واقع ۲۰ درصد از اعتبارات عمرانی باید برای تجهیز سیستم گرمایشی و ۷۰ درصد هم برای تحقیق و نوسازی اختصاص داده شود و این موضوع از سوی قانونگذار نیز مصوب شده است.

وی در پایان عنوان کرد مابقی اعتبارات صرف فعالیتهای دیگر عمرانی بویژه تامین زیرساختهای ورزشی در مدارس می شود چرا که در حال حاضر مدارس دخترانه ما از فقر زیرساختهای ورزشی برخوردار است و باید تجهیزات لازم در این مدارس تهیه و نصب شود.

منبع:مهر

یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۴۴
کد خبر : 51761
بازدیدها: 195

پاسخی بگذارید »