چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در ستاد گرامیداشت مقام معلم خبر داد:

تجلیل از ۲۴ هزار فرهنگی کشور در هفته معلم/ دیدار صالحانه فرهنگیان با رهبر انقلاب در ۱۸اردیبهشت

danesheroz اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
تجلیل از ۲۴ هزار فرهنگی کشور در هفته معلم/ دیدار صالحانه فرهنگیان با رهبر انقلاب در ۱۸اردیبهشت

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در ستادگرامیداشت مقام معلم با بیان اینکه بر طبق مصوبه هیات دولت، از ۲.۵درصد فرهنگیان در هفته معلم تجلیل خواهد شد، گفت: امسال ۲۴ هزار و ۵۳۲ نفر از فرهنگیان شاغل در سه سطح شهرستانی واستانی و کشوری مورد تجلیل قرار خواهند گرفت

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، اسدالله اسدی گرمارودی صبح امروز در نشست خبری بیست و نهمین یادواره بزرگداشت مقام معلم، با بیان اینکه هفته گرامیداشت مقامم معلم، یک فرصت ملی و جدی در راستای ارتقای جایگاه علم و عالم در سطح جامعه محسوب می شود، اظهار کرد: درست است که تمامی فرصت های تعلیم و تربیت جامعه در اختیار معلمان و فرهنگیان نیست، اما نقش معلمان در این عرصه انکارناپذیر و بی بدیل است؛ بنابراین باید از این فرصت یک هفته ای، در گرامیداشت مقام معلمان بهترین استفاده شود تا انگیزه و زمینه بهتری در جهت ایفای نقش برای معلمان فراهم شود.

همراهی استانداران و فرمانداران درگرامیداشت هفته معلم

وی ادامه داد: ستاد گرامیداشت مقام معلم در دولت نهم و دهم، تلاش کرده تا نقش های دستگاه ها و نهادهای فرهنگی بیرون از آموزش و پرورش را در سطح استان و شهرستانها برجسته تر و پررنگ تر کند.

قائم مقام وزیرآموزش و پرورش در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم افزود: در همین راستا، استانداران در سطح استان و فرمانداران در سطح شهرستانها، مسئولیت ستاد گرامیداشت مقام معلم را بر عهده دارند تا با همکاری تمامی نهادها و دستگاه ها، یک باور برتر در بین همه شهروندان درخصوص جایگاه معلم به وجود آید.

معلم در جایگاه اول جامعه قرار دارد

اسدی گرمارودی با بیان اینکه براساس پژوهش های صورت گرفته، جایگاه معلم همچنان در جایگاه اول کشور قرار دارد، گفت: قرار گرفتن معلمان در جایگاه اول کشور، حاکی از آن است که معلمان با تلاش و مساعدت های خود توانستند با همه مشکلاتی که با آن روبرو هستند، به ایفای نقش بپردازند.

تجلیل از ۲.۵درصد فرهنگیان در هفته معلم براساس ۲۵ سنجه

رئیس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: امسال با درنظر گرفتن ۲۵ سنجه در شیوه نامه انتخاب معلم نمونه، از ۲.۵ درصد معلمان و فرهنگیان که در بسته اجرایی برنامه پنجم وزارت آموزش و پرورش به تصویب هیات دولت نیز رسیده است، تقدیر و تجلیل خواهد شد.

تقدیر از ۲۴۵۳۲ فرهنگی در سراسر کشور

۶۸ معلم، نمونه کشوری شدند

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش مکلف است از ۲.۵درصد از فرهنگیان در سطح شهرستانی، استانی و کشوری تجلیل و تقدیر بعمل آورد، گفت: امسال ۲۴ هزار و ۵۳۲ نفر از فرهنگیان شاغل در سه سطح شهرستانی واستانی و کشوری مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

اسدی گرمارودی با بیان اینکه در سطح شهرستان، ۲۰ هزار و ۹۰۸ فرهنگی تجلیل خواهند شد، خاطرنشان کرد: در سطح استان از ۳۵۰۰ نفر و در سطح کشوری نیز از ۶۸ نفر، به عنوان معلمان نمونه تجلیل و تقدیر خواهد شد.
عناوین روز شمار هفته معلم

وی با اشاره به عناوین روزهای هفته معلم اظهار کرد: ایام مربوط به هفته معلم به عناوین خاصی نامگذاری شده تا با یک فرهنگ سازی در سطح جامعه، تقدیر از معلمان در این فرصت کوتاه صورت گیرد.

گرمارودی با بیان اینکه روز ۵شنبه، ۱۲ اردیبهشت ماه به عنوان معلم، ایثار و شهادت نامگذاری شده است، گفت: بعد از ظهر این روز، مجموعه فرهنگیان در مزار شهیدان فرهنگی، حضور خواهند داشت، همچنین مجموعه هلال احمر نیز توسط ۱۵ هلی کوپتر در ۱۵ استان کشور، مزار سرداران معلم شهید را گل افشانی خواهند کرد.

قائم مقام وزیرآموزش و پرورش در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم افزود: روز جمعه ۱۳ اردیبهشت به عنوان معلم، مدرسه و جامعه انتظار نامگذاری شده است؛ در این روز فرهنگیان سراسر کشور در نماز جمعه حضور خواهند داشت و مدیران کل آموزش و پرورش هر استان در سخنرانی خود، گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در حوزه کاری خود را ارائه خواهند کرد.

وی با بیان اینکه روز شنبه به عنوان معلم، دانش آموز و تحکیم خانواده نامگذاری شده است، گفت: برگزاری جشن سپاس معلم، از جمله برنامه هایی است که توسط دانش آموزان در درون مدارس صورت خواهد گرفت.

اسدی گرمارودی، روز یکشنبه را به عنوان معلم و شهید مطهری خواند و افزود: امسال یک بسته اجرایی از فعالیت های شهید مطهری درنظام تعلیم و تربیت در سه عرصه تبلیغی ترویجی، آموزشی و پژوهشی فراهم شده است تا افکار بلند و برجسته تعلیم و تربیتی شهید مطهری در سطح معلمان و دانش آموزان ترویج داده شود.

وی با بیان اینکه روز دوشنبه به عنوان معلم و پیشکسوتان تعلیم و تربیت نامگذاری شده، گفت: امسال از بازنشستگان برگزیده فرهنگی طبق سال گذشته، تجلیل خواهد شد.

رئیس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمان در ایجاد انقلاب اسلامی، نقش موثری ایفا کردند، افزود: روز ۳شنبه به عنوان خدمات متقابل معلم و انقلاب اسلامی نامگذاری شده است؛ باید حداقل سالی یکبار خدمات متقابل معلمان و انقلاب به صورت همگانی و از سوی دستگاه های مربوطه همانند صدا و سیما، بازخوانی شود تا حرمت معلمان در جامعه نهادینه شود.

اسدی گرمارودی با بیان اینکه روز ۴شنبه آخرین روز هفته معلم به عنوان معلم،بصیرت و بیعت با ولایت در سال حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری شده، خاطرنشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته و انجام مقدمات، روز ۱۸ اردیبهشت، دیدار صالحانه فرهنگیان و معلمان با مقام معظم رهبری انجام خواهد شد تا از رهنمودهای رهبر کبیر انقلاب بهره مند شوند.

وی افزود: نگاه به فعالیت های سه سال اخیر وزارت آموزش و پرورش حاکی از آن است که حرکت فرهنگیان و کارهای صورت گرفته تحولی در آموزش و پرورش کشورمان، همگی مطابق با رهنمون ها و توصیه های مقام معظم رهبری است.
رونمایی از نرم افزار متن خوان ویژه نابینایان تهیه شده توسط جانبازان روشندل فرهنگی

رئیس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: در هفته گرامیداشت مقام معلم، فعالیت هایی را در سطح کشوری، استانی و شهرستانی با بهره گیری از جامعه برون مرزی آموزش و پرورش و دیگر نهادهای فرهنگی خواهیم داشت و در سطح مدارس نیز مراسم تقدیر و تجلیل از معلمان با کمک و همراهی۲ عضو دخیل یعنی اولیا و دانش آموزان صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه با تشکیل ۱۴ کارگروه در دبیرخانه آموزش و پرورش، اجرای برنامه های گرامیداشت مقام معلم را دنبال خواهیم کرد، گفت: اولین اقدام صورت گرفته به برپایی جشنواره فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش در تهران بر می گردد که کمی زودتر از هفته معلم و در روز گذشته آغاز به کار کرده است؛ در این جشنواره تعداد ۷۹هزار و ۱۴۰ نفر از فرهنگیان به ارائه آثار خود پرداخته و حضور ۳۳درصدی آثار مربوط به فرهنگیان در فاوا، نمایانگر حرکت به روز شده معلمان در عرصه فناوری است.

اسدی گرمارودی در ادامه افزود: با ایجاد خانه نور ایرانیان بصیر توسط جانبازان فرهنگی روشندل بالای ۷۰درصد، نرم افزار متن خوان ویژه نابینایان تحت عنوان پارس آوا روز گذشته به صورت رسمی رونمایی شد.

تجدید میثاق فرهنگیان با آرمانهای بنیانگذار انقلاب

اهدای گل به نمایندگان معلم و فرهنگی در مجلس و دولت

وی با اشاره به حضور فرهنگیان در حرم مطهر امام خمینی(ره)، تصریح کرد: ۱۰ اردیبهشت، جمعی از فرهنگیان تهران و شهرستان های استان تهران با حضور در مرقد مطهر امام خمینی، با آرمان های بنیانگذار انقلاب اسلامی تجدید میثاق خواهند کرد.

رئیس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش افزود: همچنین اهدای گل به نمایندگان معلم و فرهنگی در مجلس شورای اسلامی و دولت نیز همانند سال گذشته در لیست برنامه های اجرایی گرامیداشت هفته معلم، قرار دارد.

قائم مقام وزیرآموزش و پرورش در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم خاطرنشان کرد: دیدار جمعی از معلمان نمونه در تهران با مسئولین عالی رتبه نظام و حضور در نماز جمعه و سخنرانی یکی از مسئولین وزارت آموزش و پرورش در نماز جمعه از دیگر برنامه هایی است که درهفته معلم انجام خواهد شد.

گلباران محل شهادت شهید مطهری

اسدی گرمارودی همچنین عنوان کرد: در روز ۱۲ اردیبهشت توسط اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، محل شهادت شهید مطهری خاکروبی و گل افشانی خواهد شد و مراسمی نیز در زادگاه ایشان برگزار می شود.

برگزاری آزمون مجازی ضمن خدمت ویژه فرهنگیان

وی در ادامه به برگزاری آزمون های ضمن خدمت ویژه فرهنگیان اشاره کرد و گفت: برای اولین بار در هفته معلم در سطح کشوری، آزمون های ضمن خدمت برای فرهنگیان برگزار می شود و در این راستا کتاب “امامت و رهبری” برای تمامی فرهنگیان و کتاب احیای تفکر اسلامی برای ۲۴هزار و ۵۳۲ معلم نمونه در سامانه الکترونیکی مرکز آموزش و یادگیری وزارت آموزش و پرورش در دسترس است.

رئیس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه شرکت در این آزمون، به عنوان ۱۲ و ۱۶ ساعت ضمن خدمت محسوب می شود، اضافه کرد: فرهنگیان از ۱۲ اردیبهشت تا پایان ماه جاری، فرصت دارند با مراجعه به سامانه مربوطه، ثبت نام کرده و در خردادماه در آزمونی که به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد، شرکت کنند.

چاپ کتاب خاطرات شهید مطهری از زبان قرائتی

پخش برنامه درس هایی از قرآن با رویکرد جایگاه معلم

اسدی گرمارودی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: کتابی از مجموعه خاطرات شهید مطهری به نقل از حجت الاسلام و المسلمین قرائتی گردآوری و چاپ شده تا در اختیار تمامی فرهنگیان قرار گیرد.

وی به ضبط و پخش برنامه ای با رویکرد جایگاه معلم در صدا و سیما اشاره کرد و افزود: برنامه درس هایی از قرآن، در هفته معلم با رویکرد گرامیداشت مقام معلم از صدا و سیما پخش خواهد شد.

قائم مقام وزیرآموزش و پرورش در ستاد مرکزی بزرگداشت مقام معلم خاطرنشان کرد: در بخش مقالات نیز تلاش شده است تا مجلات رشد، پیوند و نشریه نگاه نیز در خصوص افکار شهید مطهری رویکرد تبلیغی و پژوهشی داشته باشند.

گرمارودی با بیان اینکه در بیش از ۱۰۰۰ مدرسه و جایگاه های مرتبط به آموزش و پرورش، عناوین و اسم شهید مطهری گنجانده شده است، گفت: در جهت آشنایی دانش آموزان با آثار و افکار شهید مطهری، معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، مسابقات متعددی را برگزار خواهد کرد که بیش از ۳ میلیون دانش آموز در بخش مسابقات ادبی شرکت کردند.

وی با بیان اینکه مدارس در هفته معلم با محوریت اولیا و دانش آموزان و مدیریت مدیران، زمینه تقدیر از معلمان را فراهم خواهند کرد، گفت: برای اولین بار در سطح کشور، تشکل های دانش آموزی با محوریت معاونت پرورشی یک پوستر مشترک تجلیل از معلم را طراحی کردند.

برگزاری جشن سپاس معلم با همراهی و خلاقیت دانش آموزان

رئیس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: برگزاری برنامه جشن سپاس معلم و تزیین میز معلم در درون کلاس ها در روز ۵شنبه، با خلاقیت خود دانش آموزان صورت خواهد گرفت.

اسدی گرمارودی با بیان اینکه مسابقات روزنامه دیواری نیز در این هفته بین دانش آموزان اجرا خواهد شد، گفت: سرودهای مربوط به این هفته، آماده شده و یکی از سرودهای ثبت شده نیز به تمامی استانها جهت اجرا ارسال شده است.

تجلیل از خدمتگزاران و سرایداران نمونه مدارس

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: در معرفی نمونه ها، فقط از میان معلمان انتخاب صورت نگرفته است، اولاً معلمان هر پایه با هم مقایسه شده اند. همچنین انتخاب های صورت گرفته از بین تمامی فرهنگیان به جز کادر اداری شامل معلمان، مدیران، معاونین و مربیان و حتی نیروهای خدمتگزار و سرایدار مدرسه صورت گرفته است.

اسدی گرمارودی در پایان عنوان کرد: ارتقای سطح جایگاه علم و معلم در جامعه، ایجاد انگیزه بیشتر در معلمان، الگوسازی و ترویج بهترین روش های کار معلمان در میان دیگر فرهنگیان از جمله اهدافی است که ما را برآن داشت تا با تنظیم شیوه نامه انتخاب معلم نمونه، در هفته معلم، از برترین های فرهنگیان تجلیل به عمل آوریم.

رئیس مرکز برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: از بین ۶۸ نفر منتخب کشوری، ۴۶ نفر مرد و ۲۲ نفر خانم هستند.

پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۲
کد خبر : 14163
بازدیدها: 202

پاسخی بگذارید »