شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تجدید نظر در تعطیلی مدارس در روزهای پنج‌شنبه

danesheroz1 شهریور ۹, ۱۳۹۲ ۰
تجدید نظر در تعطیلی مدارس در روزهای پنج‌شنبه

دانش روز: با توجه به تغییر وزیر آموزش و پرورش بحث تجدید نظر در تعطیلی ۵ شنبه مدارس مجدداً به جریان افتاده است

 به گزارش دانش روز، با توجه به تغییر دولت و تغییر وزیر آموزش و پرورش نظرات متعددی نیز در خصوص تعطیلی ۵ شنبه مدارس به گوش می‌رسد.

علی اصغر فانی سرپرست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرده که روزهای پنج شنبه مربوط به فعالیت‌های فوق برنامه و پرورش است اما آن طور که به نظر می‌رسد هم اکنون مدارس روزهای پنج شنبه تعطیل است و از فعالیت پرورشی هم خبری نیست.

فانی اعلام کرده لازم است با برنامه ریزی امور فوق برنامه به صورت اختیاری امسال یک یا دو مدرسه در روزهای پنج شنبه دایر باشد.

این در حالی است که سرپرست مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش نیز اعلام کرد: سرپرست وزارت آموزش و پرورش معتقد است ۵ شنبه‌ها نباید تعطیل باشد بلکه نیاز است فعالیت‌های پرورشی و ورزشی ‌در این روز انجام شود.

این در حالی است که برخی کارشناسان و نمایندگان مجلس تعطیلی ۵ شنبه مدارس را موجب افت تحصیلی و آموزشی دانش آموزان دانسته و عملاً با این امر مخالف هستند.

حال باید منتظر ماند و دید که برای سال تحصیلی جدید چه برنامه‌ای در خصوص پنج شنبه مدارس در نظر گرفته می‌شود. آیا در تعطیلی ۵ شنبه مدارس تجدید نظر خواهد شد؟ یا این که دانش آموزان مانند سال تحصیلی گذشته ۲ روز در هفته تعطیل خواهند ماند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۱
کد خبر : 55685
بازدیدها: 345

پاسخی بگذارید »