سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تجارت پر رونق پیوند سبیل در استانبول

danesheroz1 مرداد ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
تجارت پر رونق پیوند سبیل در استانبول

دانش روز: بسیاری از گردشگران ترکیه رویای داشتن سبیل مورد علاقه خود را در دستان جراحان ترکیه می بینند چرا که تجارت پیوند سبیل این روزها در استانبول بسیار پررونق شده است

به گزارش دانش روز، ترکیه که به داشتن حمام، قهوه و شیرینیهای خود مشهور شده به زودی یک مورد دیگر را به این فهرست می افزاید.

سبیل داشتن یکی از نمادهای مردانگی در ترکیه است که بسیاری به دنبال آن هستند و افرادی که دارای سبیلهای کم پشتی هستند به دنبال پیوند موهای سبیل هستند و تحقق این آرزو را در دستان جراحان زیبایی ترکیه می بینند.

صلاح الدین تولونی رئیس یک موسسه خصوصی که زمانی متخصص پیوند و کاشت مو بود اکنون پیوند سبیل را به علت افزایش تقاضا در دستور کار خود قرار داده است.

وی گفت: طی سه سال اخیر پیوندهای سبیل متعددی انجام داده ام. بسیاری از مردان به من مراجعه کرده و می گویند که چهل سال دارم، رئیس یک شرکت بزرگ هستم اما هیچ کس مرا جدی نمی گیرد، می خواهم مردم ببینند که سبیل دارم.

انگین کوک ۳۰ ساله هفت ماه پیش برای تحقق رویای داشتن سبیل پرپشت تصمیم گرفت تحت عمل جراحی پیوند سبیل قرار بگیرد.

وی در این رابطه گفت: می خواستم شبیه ترکهای سنتی به نظر برسم، از آنجایی که من روحیه نوستالوژیکی دارم تصمیم گرفتم پیوند سبیل انجام دهم چرا که سبیل سنبل مردانگی و نیرومندی ترکی است.

سبیل داشتن از مدتها پیش به عنوان یک مسئله جدی در ترکیه درنظر گرفته می شد، به طوری که یکی از ضرب المثلهای ترکی می گوید که مرد بدون سبیل مثل خانه بدون بالکن است. این مسئله حتی در گاهی اوقات معنای سیاسی را هم در خود مستتر کرده است.

بونوا فلیش از موسسه فرانسوی مطالعات آناتولی در استانبول گفت: سبک سبیل پرپشت چون استالین بیشتر نماد چپ گرایی است، سبیل مرتب شده چون طیب اردغان نخست وزیر ترکیه بیشتر گروه های دینی و محافظه کار را توصیف می کند و وقتی که دو طرف سبیل بلند شده و از دو سوی لب پایین می یاید بیشتر نشانه عضویت در گروه های راست افراطی است.

این مشتریان تشکیل دهنده هسته بازار جدید برای موهای صورت هستند. تنها در استانبول ۲۵۰ کلینیک یا موسسه خصوصی چنین خدماتی را ارائه می کنند.

برخی از آژانسهای مسافرتی نیز پکیچی را عرضه می کنند که دربرگیرنده ترنسفر فرودگاه، اقامت در هتل و عمل جراحی پیوند سبیل می شود. قیمت کامل ترین بسته های مسافرتی از این دست از ۲ هزار یورو آغاز می شوند.

تجارت مو در ترکیه به قدری پر رونق است که ترکیه سال گذشته ۳۵ میلیون نفر گردشگر داشته است.

مارال طلا مرکز جراحی مو استانبول اظهار داشت: هر هفته ۵۰ تا ۶۰ بیمار برای پیوند مو و ۵ تا ۶ نفر برای پیوند سبیل به این مرکز مراجعه می کنند.

منبع:مهر

سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۱
کد خبر : 49942
بازدیدها: 225

پاسخی بگذارید »