یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تب و تاب قیمت پسته فروکش کرد/ورود تجار عربی به بازار برای خرید ماه رمضان

28 danesheroz اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۲ ۰

رییس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان تهران با بیان اینکه اکنون تب و تاب قیمت پسته فروکش کرده است، اظهار کرد: با توجه به کاهش مصرف داخلی بازار در رکود به سر می برد اما تجار عرب برای خرید ماه رمضان این بازار را از رکود خارج می کنند

مصطفی احمدی  در خصوص قیمت پسته اظهار کرد: با توجه به گذشت یک ماه و نیم از ایام نوروز تب و تاب خرید فروکش کرده و بازار آجیل فروشان در آرامش به سر می برد.

رییس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان تهران ادامه داد: البته با تمام هیاهویی که برپا شد پسته مورد نیاز مردم تامین شد چنانکه برخی از فروشگاه ها هنوز پسته ۳۰ هزار تومانی دارند.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه اتحادیه تمام تلاش خود را برای تامین آجیل شب عید انجام داد اما در نهایت به واسطه برخی مسایل این بازار به کاهش خرید رو به رو شد.

احمدی درباره قیمت کنونی پسته تصریح کرد: قیمت پسته تجاری به طور کامل به نرخ دلار بستگی دارد اما کف نرخ آن ۳۰ هزار تومان شروع می شود.

رییس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان تهران با اشاره به این‌که ۸۰ درصد محصولات آجیل و خشکبار ایرانی صادراتی است، بیان کرد: برخی تولیدات داخل در حوزه خشکبار به صورت قاچاق یا قانونی به دیگر کشور‌ها صادر می‌شود که محاسبه قیمت این محصولات با دلار است.

احمدی با اشاره به نزدیکی ایام ماه رمضان گفت: اکنون تجار عرب با توجه به نزدیک شدن ماه رمضان برای خرید انواع خشکبار به ویژه کشمش و خرما به ایران می آیند که می تواند این بازار را از رکود خارج کند.

وی با بیان اینکه مصرف آجیل و خشکبار اکنون در کشور بسیار کاهش یافته است افزود: خشکبار و آجیل از جمله صادرات غیر نفتی هستند که وابستگی کامل به نرخ ارز دارد بر همین اساس از دولت برای برنامه ریزی تامین دلار مورد نیاز خشکبار فروشان در خواست داده ایم که البته هنوز به نتیجه دلخواه نرسیده ایم.

دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۲
کد خبر : 17040
بازدیدها: 183

پاسخی بگذارید »