دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تبیین علل تعطیلی روزهای پنج شنبه در استان البرز

danesheroz2 شهریور ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
تبیین علل تعطیلی روزهای پنج شنبه در استان البرز

دانش روز:معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز گفت: یکی از دلایل استمرار این طرح تأثیر آن روی کاهش آلودگی هوا و ترافیک شهری است

به گزارش دانش روز، کاوه حدادپور با بیان این مطلب در جلسه شورای برنامه ریزی به تبیین علل تعطیلی روزهای پنجشنبه در استان استان پرداخت و  گفت: طبق ارزیابی و بررسی های شورای عالی ترافیک، محیط زیست و سازمان هواشناسی استان با تعطیلی پنج شنبه ادارات در ۶ ماهه اول سال ۹۲ شاهد کاهش آلودگی هوا بوده ایم.

وی با مقایسه موردی تأثیر اجرای این طرح، افزود: در ۶ ماهه اول سال ۹۲ و ۶ ماهه اول سال ۹۱ تعطیلی پنج شنبه ها کاهش آلودگی هوا در روزهای پایانی هفته را در پی داشته است.

حدادپور با اشاره به افزایش آلودگی هوا در نیمه دوم سال تصریح کرد: نیمه دوم سال به علت بازگشایی مدارس، سردی و وارونگی هوا، آلودگی هوا در کلانشهر کرج افزایش می یابد از این رو تداوم اجرای این طرح نیز ضروری به نظر می رسید.

این مسئول همچنین با بیان اینکه در نیمه دوم سال ۹۱ تنها ۳ درصد روز پاک داشته ایم،خاطر نشان کرد: طبق نظر هواشناسی استان در مهر ماه سال ۹۱ اصلاً روز پاک نداشته ایم.

وی اظهار کرد: کاهش هزینه ها،افزایش سفرهای برون شهری که به تبع آن کاهش سفرهای درون شهری را به همراه داشته از دیگر عوامل تداوم طرح تعطیلی روزهای پنجشنبه در استان البرز است.

گفتنی است، در این جلسه اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان با ۲۰ رای موافق و یک رای مخالف و  اکثریت آرا به ادامه تعطیلی پنج شنبه ها رای دادند.

شایان ذکر است تداوم اجرای این طرح نیز تغییری در ساعت کاری کارکنان شاغل در دستگاه های اجرایی استان نخواهد داشت.

ادامه جلسه شورای برنامه ر یزی استان به بررسی پیشنهادهای کارگروه های تخصصی استان در بخش های مختلف عمرانی، کشاورزی و…اختصاص داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران

چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۴
کد خبر : 60923
بازدیدها: 185

پاسخی بگذارید »