یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تبلیغ نرم افزار جاسوسی اسکایپ در سریال ایرانی

danesheroz1 شهریور ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
تبلیغ نرم افزار جاسوسی اسکایپ در سریال ایرانی

دانش روز: باوجود حساسیت های بالا درباره نرم افزار اسکایپ، اخیرا در یک سریال تلویزیونی، برنامه اسکایپ تبلیغ شد

به گزارش دانش روز، برنامه اسکایپ که یک وسیله جاسوسی مهم به شمار می رود، در یک سریال تلوزیونی ایرانی تبلیغ شده است.

پیش از این برخی معاندان نظام که از داخل کشور با بیگانان در ارتباط بودند در اعترافات خود تاکید کرده‌اند « آنها درخواستشان این بود که از طریق اسکایپ باهاشون مذاکره تلفنی داشته باشم نه از سیستم تلفن عادی موبایل و تلفن ثابت».لازم به توضیح است مدتی است دسترسی کاربران اینترنتی به برنامه‌هایی همچون اسکایپ در ایران قطع شده است.
اسکایپ سرویسی است که همچون دیگر مسنجر‌ها به کاربر اجازه می‌دهد تا از طریق وب‌کم و میکروفون با دیگر کاربران تماس صوتی و تصویری برقرار نماید. تماس تلفنی داخلی در بین کاربران اسکایپ رایگان است ولی اگر کاربر بخواهد تماس خارج از سرویس برقرار نماید یعنی بخواهد با یک خط ثابت و یا موبایل صحبت کند، آن‌گاه هزینه مکالمات او بر اساس مکالمات خارجی محاسبه خواهد شد.
اما این سرویس، یکی از منابع اطلاعاتی و امنیتی نیز به شمار می رود و بسیاری از مدیران شبکه‌های اینترنتی در سراسر دنیا اجازه نمی‌دهند که شرکت‌ها، ارگان‌های دولتی‌، شبکه‌های خانگی و حتی محیط‌های آموزشی از این نرم‌افزار کاربردی استفاده نمایند زیرا از این نکته نگران هستند که اسکایپ علاوه بر استفاده بیش از حد مجاز از پهنای باند، مشکلات امنیتی‌ای نیز برای آن‌ها به وجود آورند.
همچنین، طبق اطلاعاتی که ” اسنودن ” افشا کرده است، آژانس امنیت ملی آمریکا در طول دو سال گذشته تلاش زیادی کرده است تا با همکاری مایکروسافت بتواند توانایی خود بر اطلاعات منتقل شده در «اسکایپ» را افزایش دهد.
این آژانس ۹ ماه بعد از آنکه اسکایپ به مایکروسافت واگذار شد، این توان را پیدا کرد که حجم داده‌های ذخیره شده از ارتباطات با اسکایپ را سه برابر کند. این اقدام با همکاری مایکروسافت انجام گرفت.
منبع:دانا
دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۱
کد خبر : 58800
بازدیدها: 298

پاسخی بگذارید »