جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تبلیغ غذای حرام در شبکه استانی!؟

danesheroz1 مرداد ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
تبلیغ غذای حرام در شبکه استانی!؟

دانش روز: این روزها بازار تبلیغات در قاب تلویزیون داغ شده است، البته تبلیغ به خودی خود بد نیست، بلکه می‌تواند تسهیل‌کننده هزینه‌های این سازمان عریض و طویل باشد. اما آنچه اهمیت دارد نظارت بر چگونگی و کیفیت تبلیغات تلویزیونی است تا مبادا تبلیغی خلاف شرع در رسانه ملی پخش شود

به گزارش دانش روز،  در برنامه تلویزیونی «زنده رود» که جمعه‌ها از شبکه استانی اصفهان و شبکه «شما» پخش می‌شود، ‌قسمت آشپزی وجود دارد که در آن یک رستوران چهارستاره خارجی با سرآشپزهای خارجی آموزش غذا می‌دهد – البته مجری و آشپز به خارجی بودن این رستوران تأکید زیادی دارند- در این برنامه خانم آشپز از غذاهای دریای و خرچنگ مخصوص رستوران با آب وتاب سخن می‌گفت و این را به مشتریان نوید می‌داد! مجری هم که سرگرم تست غذای خارجی پخته شده بود با علامت سر این خبر نوید‌بخش را تأیید کرد.

  اما سؤال اینجاست چرا باید در تلویزیون مواد غذایی حرام تبلیغ شود؟! و چرا به این سهولت سبک زندگی اسلامی را فراموش کرده‌ایم و با یک تبلیغ‌ها آن را بی‌اثر می‌کنیم؟! چطور در جمع حاضر این برنامه زنده و عوامل آن هیچ کس درباره موضوع فقهی غذای تبلیغ شده اطلاعی نداشت تا مانع شود؟! چه آنکه در اغلب اوقات این اشتباهات سهواً و از روی نااگاهی است. مطمئناً در این جریان سیستم‌های آموزشی ما هم تقصیر کار هستند، سیستم‌هایی که حوزه علمیه و صداوسیما به عنوان دانشگاه عمومی در صدر آن قرار دارند.
منبع: عقیق
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۲
کد خبر : 51776
بازدیدها: 139

پاسخی بگذارید »