دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) تهران:

تبلیغ الگوی اسلامی کارشناسی شده توسط آموزش و پرورش

danesheroz1 مرداد ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
تبلیغ الگوی اسلامی کارشناسی شده توسط آموزش و پرورش

دانش روز: موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) تهران با اعلام اینکه الگوهای اسلامی متناسب با شرایط و با روش های مختلف باید گفته شود، اظهار کرد: آموزش و پرورش باید الگوهای اسلامی را کارشناسی شده تبلیغ کند تا اثری منفی در دانش آموزان نداشته باشد

 

به گزارش دانش روز، آیت‌الله روح الله قرهی، در پاسخ به این سوال که چرا جامعه از اسلامی بودن فاصله دارد، اظهار کرد: قدم های اول رابه خوبی برداشتیم، اصل و ریشه به اصالت طهارت یعنی ایرانی اسلامی بودن بر میگردد، ولی متاسفانه با نفوذ و تبلیغات الگوهای غربی، شاهد اثرات منفی در کشور هستیم.
وی مهمترین دلیل فاصله داشتن جامعه از اسلامی بودن را بیان نکردن الگوهای اسلامی خواند و گفت: اگر در این زمینه  تبلیغات به درستی صورت می گرفت، جامعه به سمت الگوهای غربی حرکت نمی کرد. طهارت و باطن پاک ایرانی اسلامی بودن در جوانان کشور دیده می شود و  با تبلیغات اسلامی می توانیم ظواهررا  هم به سمت دینی تغییر دهیم.
این استاد اخلاق حوزه و دانشگاه ادامه داد: حضور جوانان با هر سبک و سیاقی در مراسم عزاداری مثل شب های قدر نشان دهنده ی باطن پاک مردم کشور ایران  به خصوص جوانان است.
موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) تهران در پاسخ به این سوال که برای اینکه الگو های اسلامی فرهنگ سازی و تبلیغ شود، چه فعالیت هایی باید صورت گیرد،خاطر نشان کرد: ابتدا باید بر حسناتی  که فرهنگ اسلامی ایرانی دارد،  تاکید و در مقابل بدی ها و زشتی هایی که در غرب است، روشن شود.
وی تصریح کرد: اگر بدی و زشتی های فرهنگ غربی، مثل تزلزل بودن خانواده ها روشن شود و این که هر فرد در غرب به شکل جداگانه و تنهایی زندگی می کند، در مقابل حسنات فرهنگ اسلامی که به تشکیل خانواده اشاره داشته ، تاکید می شود.
این استاد اخلاق حوزه و دانشگاه در پاسخ به این سوال که آموزش و پرورش  در مسئله الگو سازی اسلامی  برای دانش آموزان چه نقشی دارد، یادآورشد: باید از همان ریشه مطالبی به شکل داستان برای دانش آموزان گفته شود چون نوجوانان و جوانان  ذهن های آماده ای برای قبول کردن حقیقت دارند.
موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) تهران با اشاره به این حدیث  پیامبر(ص) که می فرماید:” العِلمُ فی الصَّغَر کالنَّقشِ فی الحجر .” یعنی آموزش در کودکی مانند کندن نقش بر سنگ است. اذعان داشت:زمانی که سنگ  تراشیده می شود، به همان شکل باقی می ماند و تغییری نمی کند.
وی با اشاره به این که الگوهای اسلامی متناسب با شرایط با  روش های مختلف باید گفته شود، افزود:  به این منظور که باید زبان تبلیغ الگوهای اسلامی درمحیط آموزشی مدرسه  در مقایسه با  دانشگاه متفاوت باشد.
این استاد اخلاق حوزه و دانشگاه در پایان گفت : کودکی  و پایه مهمترین بخش زندگی است که از همان ابتدا، باید تبلیغ الگو های اسلامی تاکید شود، با این وجود فرد اگر به بی راه و دوری از این الگوها حرکت کند دوباره به این سمت باز خواهد گشت و آموزش و پرورش باید الگوهای اسلامی را کارشناسی شده تبلیغ کند تا اثری منفی در دانش آموزان نداشته باشد.

منبع:پانا

شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۸
کد خبر : 46027
بازدیدها: 247

پاسخی بگذارید »