پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تبعیض بین فرزندان را جدی بگیرید

danesheroz1 دی ۷, ۱۳۹۲ ۰
تبعیض بین فرزندان را جدی بگیرید

دانش روز: درگیری های بین فرزندان در سنین کودکی و نوجوانی امری است طبیعی که برخورد و دخالت مناسب والدین در این خصوص از اهمیت بسزایی برخوردار است

 به گزارش دانش روز، محمد حسین سلطان زاده مدرس دانشگاه گفت: رقابت، حسادت و درگیری های بین فرزندان از شایع ترین مشکلات  والدین محسوب می شود و آنها را بیشتر از هر کس دچار نگرانی می کند.

وی ادامه داد: اگر چه عده ای که در این مواقع فرزندان را به حال خود رها کرده و درگیریهای آنها دخالت نکنید اما این مسئله می تواند در آینده موجب رنجش وکینه فرزندان نسبت به هم شود.

سلطان زاده تصریح کرد: والدین می بایست عدالت لازم را در میان فرزندانشان رعایت  کرده و از قضاوت غیر منصفانه میان آنها پرهیز کنند و قانونی در خانواده وضع نمانید که در آن خشونت از هر نوع  نسبت به یکدیگر را منع کند.

وی افزود: کودکانی که در داخل خانه با هم مشکل دارند نسبت به هم خشمگین هستند در محیط خارج از خانواده به شدت از همدیگر حمایت می کنند.

وی خاطر نشان کرد: از لقب دادن به کودکانتان پرهیز نمایید، حتی اگر از القاب خوبی مانند هنرمند و یا ورزشکار استفاده می کنید چرا که این امر ممکن است موجب حسادت فرزند دیگر شده و کودک را برای خبط آن لقب دچار اضطراب و نگرانی نماید.

سلطان زاده در خاتمه اظهار داشت: به خبرچینی فرزندانتان پاداش ندهید و با عدالت  منصفانه بین آنها صمیمیت را میانشان افزایش دهید تا از بروز مشکلاتی که ممکن است در آینده به جود آید جلوگیری نمایید.

منبع: باشگاه خبرنگاران

شنبه ۷ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۵
کد خبر : 83107
بازدیدها: 236

پاسخی بگذارید »