شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

به مناسبت هفته دولت:

تبریک مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان البرز

danesheroz1 شهریور ۴, ۱۳۹۲ ۰
تبریک مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان البرز

دانش روز: مشاور مدیر عامل و مدیر کل کانون استان البرز فرارسیدن هفته دولت را به همه دولتمردان و کارکنان دولت مقتدر تبریک و تهنیت گفت

به گزارش دانش روز، صفی اله رمضانخانی دراین پیام آورده است:

 به مناسبت انفجار دفتر نخست‌وزیری در ۸ شهریور سال ۱۳۶۰ و شهادت ۲ یار دیرین امام و انقلاب، شهیدان محمدعلی رجایی و محمد جواد باهنر که نمونه‌ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت‌ها و بیان اهداف و برنامه‌های دولت، هفته‌ای به نام هفته دولت نامگذاری شده است که از ۲شهریور آغاز می‌شود. بار دیگر ،نام  یاد و خاطره شهیدان گرانقدر رجایی و باهنر این دو یار دیرین و صدیق و همسنگر در قربانگاه عشق از راه رسیده  و فضای کشور از عطر دلنشین و رایحه خوش آنان سرشار شد.آنان که اسوه ایمان و رجا و نماد علم و تقوا در راه پاسداری از ولایت و انقلاب اسلامی با خون پاک خود دفتر افتخارات ایران اسلامی را امضاء کردند.

 در کارنامه  دولت ‏هایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی عهده‏دار وظایف مهم اجرایی در نظام جمهوری اسلامی بوده‏اند، یادگارهای ارزشمندی از تلاش‏ها و فداکاری‏ها ثبت شده است. وظیفه ما قدردانی از این نیروهای مخلص است، تلاش ها و فداکاری هایی که در راه خدا و برای ساختن ایرانی سربلند وآباد انجام شد وقدردانی از آنها وظیفه ای است مهم ، زیرا معانی ارزشمندی که پس از شهادت شهدای والا مقام رجایی و باهنر برای ما متجلی شده همواره روشنی بخش راه و مسیری است که دولتهای جمهوری اسلامی ایران آن را طی کرده و در دسترسی به اهداف توسعه بلند و کلان کشور و دستیابی آن به قلل رفیع موفقیت و پیشرفت،کمک شایانی کردند.

 هفته دولت، هفته اقتدار و پیروزى دولتى است که حمایت و پشتیبانى میلیونها تن از ملت خود را همراه دارد. هفته دولت، هفته قدردانى از دولتى است که با ایجاد جامعه اى سرشار از عدالت، نظم و امنیت را به ملت ارزانی می دارد. از سویی دیگر این هفته تجلیل از شهدایی است که در اوج اقتدار سیاسی و اقبال اجتماعی ،صفات بارز انسانی خود شامل تواضع ،عشق به مردم ، کار و خدمت برای مردم را از دست ندادند و لحظه لحظه عمر نه چندان طولانی ولی عریض خود را در راه اسلام و انقلاب به زیباترین وجه به کار گرفته و مورد استفاده قرار دادند.

 همزمانی هفته دولت در سال جاری با آغاز به کار دولت تدبیر و امید فرصتی را فراهم آورده است تا دولت خدمتگزار در تجدید پیمان با شهیدان رجایی و باهنر و تبعیت از مقام عظمای ولایت افق تازه ای از پیشرفت و توسعه با الگوی اسلامی را طراحی و حماسه اقتصادی را به منصه ظهور برسانند.

 طبق فرموده مقام معظم رهبری ، چالش اصلى همه تحولات بزرگ اجتماعى – از جمله انقلابها – صیانت از جهت‏گیرى‏هاى اصلى این انقلاب یا این تحول است. این مهم‏ترین چالش هر تحول عظیم اجتماعى است که هدفهایى دارد و به سمت آن هدفها حرکت و دعوت مى‏کند و  تغییر جهت‏گیرى‏ها و منحرف‏شدن از راه اصلى – که هویت اصلى هر انقلابى به آن جهت‏گیرى‏ها است و در واقع، سیرت انقلابها همین جهت‏گیریهاى اصلى استبه‏کلى راه را عوض میکند و این انقلاب به هدفهاى خود نمى‏رسد.

 امام علی علیه السلام در فرمان معروفش به مالک اشتر، درباره محرومان جامعه سفارش می کند. ایشان به زمام دارانش توصیه ای ویژه می فرماید که حقوق طبقه محروم را رعایت کنند. امام خمینی رحمه الله نیز که بر شاخصه های حکومت علوی تأکید فراوان داشت، چنین می فرماید: «دولت واقعا باید با تمام قدرت، آن طوری که علی علیه السلام برای محرومین دل می سوزاند، این هم با تمام قدرت، دل بسوزاند برای محرومین».

 هفته دولت، فرصتى است تا اندکی  تامل کنیم و به آنچه که شاید در طی سالها اندکی مورد کم توجهی قرار گرفته بیشتر بیاندیشیم.. باید رنج و تلاش مسئولان متعهد کشور را ارج نهیم، خدمت هاى نادیدنى دولتمردان خدمتگزار و صاحب منصبان درد آشنا را سپاس گوییم .

 همراهى ملت با دولت و پشتیبانى آحاد مردم از آن، از عوامل ثبات دولت و اقتدار آن است و این رابطه، تا هنگامى که دولت یک دولت ارزشى و خدمت گزار باشد، پایدار خواهد بود.

 تمام مسئولان و مدیران می باید با تأسی از ویژگی های والای اخلاقی و رفتاری شهیدان رجایی و باهنر، آنان را الگوی همیشگی خود قرار داده و با بهره گیری از رفتار این شهیدان عزیز و تلاش و کوشش در راه تعالی میهن اسلامی، گام برداشته و زمینه های رشد و پیشرفت روزافزون کشور را در حیطه های مختلف به ویژه در حیطه علم و دانش و سرافرازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را فراهم آورند.

منبع:پانا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۲
کد خبر : 54472
بازدیدها: 206

پاسخی بگذارید »