پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تا ۱۲ روز دیگر سیب‌زمینی ارزان می‌شود

danesheroz2 خرداد ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
تا ۱۲ روز دیگر سیب‌زمینی ارزان می‌شود

دانش روز:مدیرکل دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به افزایش میزان تولید سیب‌زمینی تابستانه در سال جاری و عرضه سیب‌زمینی استان‌هایی مانند همدان قیمت این محصول تا ۱۰ تیرماه به شدت کاهش می‌یابد.

به گزارش گروه اقتصادی دانش روز، حسن خدنگی گفت: میزان تولید سیب‌زمینی تابستانه در استان‌های کشور نسبت به سال گذشته ۱۳۸ هزار تن افزایش یافته است. از سوی دیگر ۴۸۰ هزار تن سیب‌زمینی تولید تابستان استان همدان به زودی برداشت و به بازار عرضه‌ می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر قیمت خرید هر کیلوگرم سیب‌زمینی از کشاورزان حدود ۱۳۰۰ تومان است که در میادین تره‌بار کیلویی ۱۸۶۰ تومان فروخته می‌شود.

صادرات سیب‌زمینی متوقف نشده است

مدیرکل دفتر سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: تاکنون صادرات سیب‌زمینی متوقف نشده و طی دو ماهه نخست امسال بالغ بر ۶۳ هزار تن سیب‌زمینی به کشورهای متقاضی صادر شده است.

خدنگی تاکید کرد: یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش قیمت سیب‌زمینی کاهش میزان برداشت و عرضه سیب‌زمینی ناشی از بارش سیل‌آسای اخیر در برخی از استان‌های غربی کشور بود اما با توجه به افزایش میزان تولید و برداشت سیب‌زمینی تابستانه در استان‌های مختلف و عرضه فراوان آن به بازار به زودی شاهد کاهش شدید قیمت سیب‌زمینی خواهیم بود.

منبع: ایسنا

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۶
کد خبر : 29180
بازدیدها: 189

پاسخی بگذارید »