جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تا پایان سال قیمت فرآورده های گوشتی افزایش نمی یابد

danesheroz1 شهریور ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
تا پایان سال قیمت فرآورده های گوشتی افزایش نمی یابد

دانش روز: قیمت انواع فراورده های گوشتی تا پایان سال جاری افزایش نمی یابد

به گزارش دانش روز، سید محمد موسوی مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرآورده های گوشتی سراسر کشور که به مناسبت هفته تعاون با خبرنگاران سخن می گفت در این باره اظهار داشت: علی رغم بالارفتن هزینه های تولید فرآورده های گوشتی تولیدکنندگان این فرآورده ها با کم کردن حاشیه سود خود تمام تلاش ها را جهت ثابت نگهداشتن قیمت این محصولات تا پایان سال جاری بکار بستند.

وی افزود: متاسفانه به دلیل وجود دلال ها در سیستم واردات گوشت و نیز اعمال برخی سیاست های غیر کارشناسی شده  هم اکنون یک کیلو گوشت وارداتی  به نرخ ۱۲ هزار تومان از طرف های خارجی  برای مصرف در صنعت فراورده های گوشتی خریداری می شود.

وی  اظهار داشت: تولیدکنندگان فرآورده های گوشتی در سراسر کشور خواستار تشکیل یک کمیسیون مشترک نسبت به بررسی مشکلات واردات و تامین گوشت مورد مصرف این صنعت با حضور کارشناسان وزارتخانه های مرتبط با امر تولید و تجارت و نیز نمایندگان تشکل های خصوصی و نیز تعاونی تولیدکنندگان فرآورده های گوشتی هستند.

وی ادامه داد: با تشکیل این کمیسیون می توان علاوه بر شفاف سازی وضعیت تولید فرآورده های گوشتی ، زمینه کوتاه کردن دست واسطه ها ، شبه دولتی ها و نیز رانت خواران را که عامل موثر در افزایش قیمت گوشت داخلی و نیز وارداتی هستند را فراهم خواهد کرد.

موسوی با اشاره به اینکه این صنعت ۳۰ الی ۴۰ درصد از گوشت مورد نیاز خود را از کشورهای هند و برزیل وارد می کند اظهار داشت: هم اکنون ۳۰۰ واحد تولیدی فرآورده های گوشتی در کشور فعال هستند که برای ۱۰۰ هزار نفر به صورت مستقیم و ۶۰۰ هزار نفر به شکل غیر مستقیم فرصت شغلی ایجاد کردند.

وی ادامه داد: این در حالیست که ۳ میلیون نفر در کشور از طریق صنعت فرآورده های گوشتی امرار معاش می کنند.

مدیرعامل شرکت تعاونی تولیدکنندگان با بیان اینکه میانگین مصرف فرآورده های گوشتی اعم از برگرها، سوسیس و کالباس از ۳۰۰ گرم در سال ۶۰ به ۶.۵ کیلو در سال ۹۲ رسیده است، اظهار داشت: مصرف یک وعده فرآورده های گوشتی نسبت به یک وعده غذای سنتی ۴۰ درصد ارزانتر است.

موسوی با اشاره به گستردگی صنعت فرآورده های گوشتی در کشور گفت: تولیدکنندگان این فرآورده ها از دولت یازدهم می خواهند ضمن رسیدگی به وضعیت نابسامان تولید فرآورده های گوشتی در کشور علاوه بر فراهم کردن زمینه تولید بیشتر امکان صادرات این محصولات را به بازار ۴۰۰ میلیونی کشورهای همجوار ایران فراهم کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

جمعه ۱۵ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۲
کد خبر : 58055
بازدیدها: 231

پاسخی بگذارید »