یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تاکید شورای تقریب مراکز حوزوی بر خشکاندن ریشه تکفیری‌ها

danesheroz2 تیر ۶, ۱۳۹۲ ۰
تاکید شورای تقریب مراکز حوزوی بر خشکاندن ریشه تکفیری‌ها

دانش روز: شورای تقریب مراکز حوزوی در بیانیه‌ای، با محکومیت جنایت تکفیری‌های مصر در به شهادت رساندن شیخ حسن شحاته و یارانش، تاکید کرد:علمای اسلام باید علیه توطئه و حرکت تکفیری‌ها بسیج شوند و ریشه‌ آن را بخشکانند.

به گزارش دانش روز، به نقل از حوزه، متن بیانیه شورای تقریب مراکز حوزوی به این شرح است:

«بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

 

وَمَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلا أَن یُؤْمِنُوا بِاللَّهِ العَزِیزِ الحَمِید … إِنَّ الَّذِینَ فَتَنُوا الْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِنَاتِ ثُمَّ لَمْ یَتُوبُوا فَلَهُمْ عَذَابُ جَهَنَّمَ وَلَهُمْ عَذَابُ الْحَرِ‌یق. (سوره البروج ؛ ۸ ۱۰)

در تازه‌ترین جنایت سلفی‌های تکفیری، «علامه شیخ حسن شحاته» و چهار تن دیگر از مسلمانان راستین، وحشیانه در مصر به شهادت رسیدند. آیا بر دیگر مسلمانان در سراسر دنیا واجب نیست در دفاع از مظلوم و ستاندن حق وی به پا خیزند؟

شورای تقریب مراکزحوزوی، ضمن ابراز انزجار از وهابیون و سلفیون و برائت از عقاید و مشی آنان و نیز محکوم کردن جنایاتی که آنان به نام اسلام و سنت رسول‌الله(ص) مرتکب می‌شوند، از تک تک مسلمانان در اقصی نقاط عالم انتظار دارد در برابر چنین فجایعی ساکت ننشینند و پاسخی شایسته به هتاکان و اسلام‌ستیزان بدهند.

جنایت مصر نتیجه اقدامات تحریک‌آمیز گروه‌های افراطی است که با حمایت طرف‌های خارجی صورت می‌گیرد و بزرگان و رهبران اسلام نیز بارها نسبت به آن هشدار داده اند. جهان اسلام در شرایط کنونی شاهد انحراف خطرناک فکری تحت عنوان حرکت تکفیری است که بر خلاف اصول اسلامی و آموزه‌های قرآنی، اقدام به کشتار مسلمانان می‌کنند. امروز و در شرایط کنونی بر علمای جهان اسلام فرض است که بدون توجه به مذاهبشان، علیه انحراف خطرناک حرکت تکفیری بسیج شوند و با مبارزه علیه توطئه تکفیری، ریشه‌ آن را بخشکاند.

شورای تقریب مراکز حوزوی، ضمن تقبیح هرگونه اقدام افراط گرایانه و خشونت‌طلبانه مغایر با دین مبین اسلام، کتاب و سنت حضرت رسول الله(ص)، اطمینان دارد که ملت فهیم و انقلابی مصر به مدد رهبران مدبر خویش همانگونه که در گذشته توطئه صهیونیستی اختلاف انگیزی میان اسلام و مسیحیت را خنثی و از انقلاب و وحدت ملی خود دفاع کردند، در قبال توطئه شوم تفرقه افکنانه میان فرق اسلامی نیز هوشیارانه برخورد خواهند کرد و مانع هر گونه نفاق افکنی خواهند شد.

این شورا از علمای بزرگ مصر، استادان و فرهیختگان و ریاست محترم نهاد علمی بزرگ الازهر مصر می خواهد که نقش بی بدیل خویش در مبارزه و محو حرکت های افراطی و اشاعه افکار تکفیری در صحنه حساس مصر امروز ایفا کند و از نفوذ القائات شیعه هراسی در جامعه مسلمین جلوگیری به عمل آورده و توطئه شوم تفرقه میان فرق اسلامی را خنثی کند. از دولت مصر نیز انتظار می رود عاملان این جنایت شنیع را دستگیر و مجازات کند و تدبیری بیاندیشد تا شیعیان و پیروان اهل بیت (ع) آن کشور در سایه آزادی مذاهب بتوانند در امنیت کامل به شئونات خویش پرداخته و در کنار دیگر مسلمانان زندگی کنند.

 

و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون. (صدق الله العلی العظیم)»

منبع: ایسنا

پنجشنبه ۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۷
کد خبر : 32476
بازدیدها: 203

پاسخی بگذارید »