جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تامین دبیران فنی آموزش و پرورش در دانشگاه رجائی

danesheroz1 مرداد ۹, ۱۳۹۲ ۰
تامین دبیران فنی آموزش و پرورش در دانشگاه رجائی

دانش روز: معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی با اعلام اینکه این دانشگاه به عنوان دانشگاه مادر تمام رشته‌ها را دارا است، اظهار کرد: این دانشگاه در خدمت وزارت آموزش و پرورش برای تربیت فنی و غیرفنی دبیر است

به گزارش دانش روز، علی اکبر مطیع بیرجندی، در ارتباط با فعالیت‌های این دانشگاه، اظهار کرد: دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی از سال ۷۶ با این نام شناخته شد و قبل از آن مجتمع آموزش عالی و قبل‌تر هم به صورت مجموعه‌های انستیتو در حال فعالیت بود. در حقیقت این مجموعه‌ از ابتدا وظیفه تربیت فنی دبیر را برعهده داشت.

وی افزود: از زمانی که دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی به این نام نامگذاری شد، هم در خدمت وزارت آموزش و پرورش برای تربیت فنی و غیرفنی دبیر است و هم در جهت ارتقاء علمی کشور و مجمع دانشگاه‌ها در حال فعالیت است. این دانشگاه، به عنوان دانشگاه مادر تمام رشته‌ها را دارا است.

وی با بیان اینکه این دانشگاه ۷ دانشکده دارد، افزود: دانشکده علوم پایه، علوم انسانی، معماری و شهرسازی، تربیت بدنی و فیزولوژی ورزشی، برق و کامپیوتر، مهندسی و معماری و دانشکده مهندسی مکانیک و عمران مجموعه دانشکده‌های این دانشگاه هستند و امکانات و تجهیزات خوبی را در دانشکده‌های خود دارا هستند.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی ادامه داد: در سال ۸۳ آموزش و پرورش اعلام کرد که ما نیاز به دبیر نداریم، اما این دانشگاه برای حفظ مجموعه خود، با مجوز وزارتخانه اقدامات خود را برای پذیرش دانشجوی آزاد مهندسی انجام داد و در سال ۸۸ اولین گروه دانشجوی ستاره‌دار به عنوان اولویت در استخدام را جذب کرد. از سال ۹۰ با تغییر ورودی‌ها این دانشجویان متعهد به خدمت شده و با توجه به نیاز آموزش و پرورش و محاسبات برای تامین نیروی انسانی، بحث کارگروه متخصص در زمینه فنی انجام شد.

مطیع بیرجندی تصریح کرد: دانشجویان پس از آزمون، دعوت به مصاحبه شده و بهترین‌ها از لحاظ صلاحیت عمومی دانشجویان به خصوص صلاحیت قرآنی آنها انتخاب و پس از آن اسامی به سازمان سنجش اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این الگو همزمان با دانشگاه فرهنگیان بود، ادامه داد: این ۲ دانشگاه همزمان باهم متولی داده و ۶۷۶نفر از دانشگاه فرهنگیان با پذیرش ۲۵هزار دانشجو متعلق به دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی شد. این دانشگاه در رشته‌های علوم پایه و علوم انسانی در رشته آموزش زبان انگلیسی، مشابه با دانشگاه فرهنگیان است.

وی یادآور شد: تاسیس دانشگاه غیرفنی بر اساس نیاز ما بوده تا بتوانیم دروس سرویسی را برای رشته‌های فنی داشته باشیم. بر اساس بخشنامه‌ای که از سوی معاون امور مالی صورت گرفته ۶۷۶ نفر به صورت استخدام پیمانی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجائی درآمدند.

منبع:پانا

چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۹
کد خبر : 44607
بازدیدها: 435

پاسخی بگذارید »