چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تالیف ۴۰ عنوان کتاب جدید در دو شاخه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش

danesheroz دی ۲۷, ۱۳۹۱ ۰

مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای و کار و دانش وزارت آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر ۶۰۲ عنوان کتاب درسی در رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش وجود دارد که از این تعداد ۴۰ عنوان در سال تحصیلی جاری تالیف شده اند

به نقل از پانا؛ محمد شریف زاده با اشاره به کتابهای درسی رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش اظهار کرد: با توجه به تعدد رشته های این دو شاخه، با تعدد عناوین کتابهای درسی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه ۶۰۲ عنوان کتاب درسی در دو شاخه فنی و حرفه ای و کارو دانش وجود دارد، ادامه داد: کتابهای رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش دارای ویژگی های خاصی هستند و تقریبا هر ۳ سال یکبار بازنگری در آنها صورت می گیرد تا با آخرین تکنولوژی ها و مهارت های علمی به روز رسانی شوند.

مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای و کارودانش آموزش و پرورش اضافه کرد: در سال تحصیلی جاری، حدود ۴۰ عنوان کتاب درسی مربوط به این دو شاخه تحصیلی، جدید التالیف هستند و در تعدادی از کتابها نیز تغییراتی به صورت جزیی اعمال مطلب شده است.

شریف زاده با بیان اینکه رشته های فنی و حرفه ای و کار ودانش رشته های منعطفی هستند، افزود: در فنی و حرفه ای و کارو دانش به هیچ عنوان آموزش “ثلبی” در اختیار دانش آموزان قرار نمی دهیم که امکان تغییر و تحول نداشته باشد.

وی تصریح کرد: در رشته های نظری ثبات آموزشی تا حدودی امکان پذیراست، اما در رشته های فنی و حرفه ای چنین نیست و هر ساله با توجه به تغییرات تکنولوژی ها و تغییرات بازار کار، تغییرات در کتابها ایجاد می شود.

چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۱ - ۰۷:۲۴
کد خبر : 4280
بازدیدها: 256

پاسخی بگذارید »