جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تاسیس پارک ملی آمریکا روی ماه

danesheroz1 تیر ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
تاسیس پارک ملی آمریکا روی ماه

دانش روز: قانون گذاران آمریکایی در تلاش برای هویت بخشی به تاریخ بی پشتوانه خود در حال ارائه طرحی به کنگره این کشور هستند که بر اساس آن یک پارک ملی بر روی ماه احداث کنند

به گزارش دانش روز، بر اساس این پیشنهاد مناطق فرود کاوشگر آپولو بر روی ماه، به پارک تاریخ ملی آمریکا تبدیل می شود.

این لایحه که “قانون میراث فرود کاوشگر آپولو” نام دارد به کمیته علم، فضا و فناوری و کمیته منابع طبیعی مجلس آمریکا ارائه شده است.

در این لایحه تاکید شده است برنامه کاوشگر ماه آپولو یک دستاورد بزرگ برای بشر بوده و زمینه را برای فناوری های بعدی فرود انسان بر روی ماه و سرمایه گذاری های تجاری فراهم آورده است از این رو باید مناطق فرود کاوشگر آپولو بر روی ماه برای آیندگان حفظ شود.

بر اساس درخواست مطرح شده در این لایحه، تاسیس یک واحد از این پارک ملی نباید بیش از یک سال پس از تاریخ تصویب این قانون طول بکشد و هر چه سریع تر نسبت به ساخت چنین پارکی اقدام شود.

در این لایحه مناطق فرود کاوشگر آپولو به تمامی نواحی ماه اشاره دارد که فضانوردان و تجهیزات دست بشر مرتبط با برنامه آپولو بین ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۲ از آنجا عبور کرده اند.

آپولو ۱۱ماموریتی از مأموریت‌های پروژهٔ آپولو است که منجر به فرود نخستین انسان بر روی کره ماه شد. در طی این ماموریت که توسط سازمان هوانوردی و فضانوردی ملی آمریکا (ناسا) سازماندهی شده بود، نیل آرمسترانگ و باز آلدرین در ۲۰ژوئیه ۱۹۶۹، ساعت ۲۰:۱۸جهانی بر کره ماه فرود آمدند.

حدود ۶ ساعت بعد، آرمسترانگ در ۲۱ژوئیه ساعت ۲:۵۶جهانی بر ماه گام نهاد. فضانورد سوم این ماموریت مایکل کالینز، به تنهایی در مدار ماه باقی ماند تا ۱۵ساعت دیگر دو فضانورد دیگر به او ملحق شدند. پس از ۸ روز زندگی در فضا، هر سه فضانورد به زمین بازگشتند.

آپولو ۱۳سفر ناموفق ناسا به کره ماه بود. در هنگام سفر رفت، سفینه دچار حادثه گردید و فضانوردان مجبور به بازگشت و فرود اضطراری شدند. بعد از پروژه آپولو ۱۱، پروژه آپولو ۱۳ معروف ترین پروژه آپولو است. پروژه ناموفق ناسا که نتوانست منجر به فرود انسان در ماه شود. آپولو ۱۳ سومین ماموریت از برنامه آپولو و سفر مستقیم به ماه بود که ۱۱ آوریل ۱۹۷۰ از پایگاه کیپ کارناوال فلوریدا پرتاب شد. سه فضانورد با نام های جیمز لاول ، جان اسویگرت و فرد هایز در این ماموریت حضور داشتند.

منبع:مهر

دوشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۶
کد خبر : 37868
بازدیدها: 248

پاسخی بگذارید »