شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در پی اجرای یک طرح جنجالی

تاریکی پاریس را تهدید می کند

danesheroz آذر ۲۶, ۱۳۹۱ ۰

با ورود پاریس به تاریکی ،این شهر، شهرت جهانی خود را به عنوان ‘شهر نور’ ازدست می‌دهد. گروه بین الملل «تیتریک»، با اجرای فراگیر طرح خاموشی و ممنوعیت چراغانی در شب، پاریس لقب افسانه‎ای خود را به عنوان “شهر نور” از دست می‌دهد به گزارش بلومبرگ، پاریس شهرت افسانه‎ای خود را به عنوان “شهرهمیشه روشن” [&hellip

با ورود پاریس به تاریکی ،این شهر، شهرت جهانی خود را به عنوان ‘شهر نور’ ازدست می‌دهد.
تاریکی پاریس را تهدید می کند
گروه بین الملل «تیتریک»، با اجرای فراگیر طرح خاموشی و ممنوعیت چراغانی در شب، پاریس لقب افسانه‎ای خود را به عنوان “شهر نور” از دست می‌دهد
به گزارش بلومبرگ، پاریس شهرت افسانه‎ای خود را به عنوان “شهرهمیشه روشن” ممکن است به زودی به دلیل اجرای طرح ممنوعیت روشنایی چراغ‎ها در ساعات شب، که براساس هدف‎ها ی زیست‎محیطی مطرح شده، از دست بدهد.
 
طبق این پیشنهاد که از سوی وزیر انرژی و محیط زیست فرانسه مطرح شده ، قرار است چراغ‎های داخل و خارج فروشگاه‌ها ؛ اداره‎ها وساختمان‎های عمومی و دولتی از جمله فروشگاه مشهور “لوی ویتون” و یا خیابان شانزه لیزه از ساعت ۱ نیمه شب تا ۷ صبح خاموش شوند.
این طرح که ازسوی وزیر انرژی و محیط زیست فرانسه با عنوان ریاضت و متانت، قرار است در سراسر شهرها و روستاهای این کشور به اجرا درآید، تاکنون با موج اعتراض‎های شدید از سوی صاحبان کسب و کار و تجارت ونیز فعالان گردشگری پاریس مواجه شده است.
این طرح که ابتدا ازسوی رییس‎جمهور قبلی فرانسه مطرح شده بود، در راستای طرح فرانسه در همکاری با برنامه کاهش ۲۰ درصدی کربن تا سال ۲۰۲۰ ارائه شده است.
این طرح هم اکنون مورد بحث و بررسی است و گفته می شود مناقشات شدیدی را در پی خواهد داشت. فعالان گردشگری به ویژه اعتراض دارند که این طرح، پاریس را به یک موزه مبدل می‎کند که پس از غروب آفتاب بخواب می‎رود آن هم در شرایطی که بازارهای لندن و مادرید و برلین درهمان ساعات، انباشته از جمعیت گردشگران و خریداران است.
منبع: میراث فرهنگی
یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۱ - ۱۷:۰۴
کد خبر : 1113
بازدیدها: 281

پاسخی بگذارید »