جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تاثیر نحوه مسواک زدن به سلامت لثه ها!

danesheroz1 مهر ۱۲, ۱۳۹۲ ۰

دانش روز: عده ای از افراد بر این باورند که مسواک کشیدن با فشار روی دندان ها باعث از بین رفتن رجم آن می شود اما این باور نادرست است که باعث تحلیل لثه ها و دندانها می شود

به گزارش دانش روز، عبدالحمید ظفرمند، دندانپزشک گفت:  عدم رعایت بهداشت دهان و دندان  باعث تشکیل جرم بر روی سطح دندان می شود که سطوح داخلی و بیرونی را دچار مشکل می کند.
وی افزود: در برخی  از اوقات دندان ها  به علت قرار نگرفتن در موقعیت مناسب بر روی فک موجب وارد آمدن ضربه های مستقیم به دندان های فک مقابل در هنگام جویدن یا فشار  دادن فکین به هم در حال عصبانیت می شود.
وی در ادامه گفت:در صورت وارد آمدن ضربه های مستقیم به دندان که تاثیر در هر  دو دندان متقابل می گذارد و این امر سبب تحلیل رفتن لثه ها می شود که در این مورد مراجعه به متخصص ارتودنسی برای تشخیص و درمان بهتر توصیه می شود.
 وی عنوان کرد: در صورت استفاده از مسواک که همراه فشار بیش از اندازه روی لثه و دندان ها باشد در ایجاد این مشکل نیز تحلیل رفته در لثه ها تاثیر می گذارد.
وی عنوان کرد: انجام دادن جرم گیری در صورت نیاز و همچنین رعایت کامل و درست بهداشت دهان و دندان بسیار لازم است.

 وی در خاتمه گفت: در بسیاری از مواقع تجمع بیش از حد جرم بر روی دندان ها موج لقی دندانها می شود و بهتر است بعد از اتمام وعده  نهار و شام، مسواک زده شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

جمعه ۱۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۰
کد خبر : 64640
بازدیدها: 339

پاسخی بگذارید »