دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تاثیرات شگفت انگیز رنگها برروی ذهن انسان!

danesheroz2 خرداد ۲۷, ۱۳۹۲ ۰

دانش روز، رنگها می توانند تا حد زیادی ذهن و احساسات ما را تحت تاثیر قرار دهند

به گزارش گروه علمی دانش روز،  برخی از رنگها روی انرژی ذهنی ما تاثیر می گذارند و برخی از آنها حتی تاثیر فیزیکی دارند. بنا براین با ترکیب رنگ های مختلف و بکارگیری رنگهای مناسب در خانه و محیط کار می توانید از تاثیرات مثبت آنها بر روی ذهن و جسمتان بهره مند شوید.
رنگ
رنگ های انرژی زا :
رنگهای روشن و تند معمولا\” انرژی زا هستند. برای مثال رنگ قرمز آنقدر انرژی زا است که فشار خون را بالا می برد. رنگ قرمز مارا به هیجان می آورد و بسیاری آن را رنگ عشق می دانند. رنگ زرد انرژی را زیاد می کند و به ما احساس رضایت و خوشحالی می بخشد. رنگ نارنجی اشتها آور است و باعث می شود که ما در کل احساس خوبی داشته باشیم.
رنگ های متعادل کننده و آرامش دهنده :
برخی از رنگها باعث تعادل ذهنی می شوند. رنگ سبز سمبل طبیعت است و در ذهن ما تعادل و آرامش برقرار می کنند. رنگ آبی هم الهام بخش صلح و عدالت است و ذهن ما را آرام می کند. رنگ آبی می تواند فشار خون را هم کاهش دهد.
رنگ های خلاقیت زا :
برخی از رنگها در خلاقیت و نو آوری تاثیر گذار هستند. برای مثال رنگ بنفش حس کنجکاوی را بر می انگیزد و همانطور که می دانید کنجکاوی یک محرک عالی برای ذهن های خلاق است. رنگ صورتی هم قدرت خلاقیت و نوآوری شما را بهبود می بخشد.
رنگ های قدرت دهنده :
رنگ سفید، انرژی و قدرت ذهنی شما را افزایش می دهد و وقتی به عنوان رنگ زمینه استفاده می شود قدرت رنگهای دیگر را نیز افزایش می دهد. رنگ سیاه هم الهام بخش استقلال و قدرت است.

منبع بیترین

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۹
کد خبر : 28372
بازدیدها: 99

پاسخی بگذارید »