جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

تأسیس دفاتر ازدواج در دانشگاه‌ها

danesheroz7 تیر ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
تأسیس دفاتر ازدواج در دانشگاه‌ها

دانش روز:معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با اشاره به تدوین آیین‌نامه تأسیس دفاتر ازدواج دانشجویی در دانشگاه‌های کشور، از ابلاغ آن در آینده توسط وزیر علوم خبر داد

به گزارش گروه اجنماعی دانش روز،غلامرضا خواجه‌سروی معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با حضور در جمع خبرنگاران در وزارت علوم اظهار داشت: من باید متذکر شوم که بیمه ازدواج ثبت‌نامی نیست و بدین صورت است که وقتی ازدواج دانشجویی صورت می‌گیرد باید بررسی شود که چند نفر مشمول بیمه دانشجویی می‌شوند. البته این بیمه باید در بودجه وزارت تصویب شود.

وی پیرامون تاسیس دفاتر ازدواج دانشجویی نیز، گفت: ما آیین‌نامه تاسیس دفاتر ازدواج دانشجویی یا مراکز ازدواج دانشجویی در دانشگاه‌ها را آماده کردیم و امیدواریم از طریق وزیر علوم ابلاغ شود.

به گفته خواجه‌سروی، همچنین گرنت فرهنگی اساتید نیز با ویرایش آیین‌‌نامه انجمن‌های دانش آموختگان انجام شده است. شیوه‌نامه اجرای ماده یک آیین ارتقاء که ماده‌ای فرهنگی اجتماعی است نیز تدوین شده است تا در این زمینه یک وحدت رویه‌ای در دانشگاه‌ها برای اجرای آن به وجود بیاید.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم با اشاره به مشکلاتی که وزارت علوم در مورد بودجه فعالیت‌های قرآنی دارد، گفت: وزارت علوم به عنوان یکی از اعضای شورای هماهنگی فعالیت‌های قرآنی در نمایشگاه قرآن شرکت می‌کند و همانند دوره‌های قبلی از برگزیدگان قرآنی دانشگاه‌ها و پایان‌نامه‌های دانشجویی تقدیر می‌کند. البته تا امروز کارهای قرآنی ما با مشکلات بودجه‌ای همراه است.

خواجه‌سروی در پاسخ به این سوال که چقدر به مطلوب خود در این چند سال فعالیت در معاونت فرهنگی وزارت علوم رسیده‌اید، گفت: معاونت فرهنگی از اینکه توانسته باشد به مطلوب خود برسد هنوز فاصله زیادی دارد. البته زیرساخت‌هایی صورت گرفته است، تشکیلاتی ایجاد شده است و توانسته‌ایم دانشگاه‌ها را به مسیر خودشان برگردانیم. البته باید بدانیم رسیدن به اهداف زمان‌بر است و به نظرم باید همین رویه در ادامه نیز دنبال شود و وزیر علوم آینده دغدغه‌اش باید اجرای همین برنامه‌ها باشد.

وی با اشاره به اینکه چالش‌های موجود در دانشگاه‌ها از سال ۸۵ تا ۸۸ به طور کامل برطرف شده است، اظهار داشت: چالش‌هایی که از سال ۸۵ تا ۸۸ در دانشگاه‌ها داشتیم برطرف شده است در حالیکه تمام آن مشکلات چالش جدی بود که کیان آموزش عالی را تهدید می‌کرد.

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم پیرامون کرسی‌های آزاداندیشی نیز تصریح کرد: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی به نحو احسن ایجاد یک فرهنگ جدید را طلب می‌کند و این فرهنگ تا شکل بگیرد طول خواهد کشید. شکل‌گیری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها بدین معنی خواهد بود که ما تلاش می‌کنیم فرهنگ گفت‌وگو را جایگزین فرهنگ خشونت کنیم.

وی افزود: البته یک واقعیتی وجود دارد و آن این است که مقامات امنیتی در ابتدای کار نگران برگزاری کرسی‌ها بودند و رؤسای دانشگاه‌ها نیز نگران آن بودند که فضای دانشگاه‌هایشان ناامن شود. بالاخره با هر مشقتی تعدادی کرسی‌ها برگزار شد و مسئولان مقامات امنیتی نیز متوجه شدند این کرسی‌ها همان چیزی است که آنها می‌خواهند. البته من محافظه کار بودن روسای دانشگاه‌ها را در عدم اجرای حداکثری کرسی‌های آزاداندیشی انکار نمی‌کنم.

خواجه‌سروی در پایان گفت: البته همین روسای دانشگاه‌ها که خیلی محافظه کار هستند در دوره انتخابات ریاست جمهوری همکاری خوبی حتی با کاندیداهای احتمالی داشتند

سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۰
کد خبر : 36171
بازدیدها: 411

پاسخی بگذارید »