پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

باشگاه هایی که وضع مالیشان خراب شده:

بی پولی به فوتبال میلیاردی رسید!

danesheroz بهمن ۱۵, ۱۳۹۱ ۰

بیست و چهار هفته از لیگ برتر گذشته است و کم کم صداهایی از نقاط مختلف ایران به گوش می رسد که جای تاسف را برای اهالی ورزش به جای می گذارد و حتی برخی می گویند کاش فوتبالمان آماتور بود اما آبرویش اینچنین در جهان ریخته نمی شد

فوتبال ایران اینقدر عجیب است که باید هر روز انتظار خبری جدید در آن را داشت. فوتبالی که گفته می شود در مسیر حرفه ای شدن قرار دارد امروز اوضاعی عجیب دارد که در هیچ کجای دنیا نمی توان شبیه این اتفاق را پیدا کرد.

رکوردها یک به یک جا به جا می شوند و مدیران باشگاه ها خم به ابرو نمی آورند انگار این رکوردها مثبت و در راستای پیشرفت فوتبال ایران است. قبل از فصل این همه سر و صدا برای خرید بازیکن و مربی به راه می افتد اما وسط فصل که می رسد همان خریدها می شوند مشکل خریداران.

بیست و چهار هفته از لیگ برتر گذشته است و کم کم صداهایی از نقاط مختلف ایران به گوش می رسد که جای تاسف را برای اهالی ورزش به جای می گذارد و حتی برخی می گویند کاش فوتبالمان آماتور بود اما آبرویش اینچنین در جهان ریخته نمی شد. خیلی جالب نیست وقتی می شنویم در هفته ی اخیر ۱۰ تیم لیگ برتری به مشکل مالی شدید خورده اند و تمریناتشان در آستانه تعطیلی است.

۱. تراکتور سازی تبریز: تیمی که فصل قبل توانست مجوز حضور در آسیا را بگیرد و تا چند روز دیگر باید در مسابقات مهم آسیایی شرکت کند، اوضاع مالی اش گره خورده. از تبریز خبر رسیده که بازیکنان تراکتور سازی حتی اعتصاب هم کرده اند.

۲. داماش گیلان: از معدود باشگاه هایی است که از همان اول لیگ مشخص بود مشکل مالی دارد و مدیر عاملش بارها این نکته را یادآوری کرده بود. واگذاری امتیاز این تیم به فرد دیگر هم نتواسنته اوضاع را بهتر کند و خبر می رسد اوضاع در رشت پیچیده شده است.

۳. ملوان بندرانزلی: حسین هدایتی یا همان عابر بانک فوتبال ایران امتیاز تیم ریشه دار شمال ایران را خریداری کرد. روزی که او به انزلی رفت با خریدهای نامدارش خبر از روزهای خوب برای ملوان داد. اما به نظر می رسد اوضاع مالی استیل آذین به ملوان هم سرایت کرده و چک های داده شده پاس نمی شود.

۴. مس کرمان: قبل از شروع فصل آنقدر در خرید بازکن سر و صدا کردند که حتی برخی می گفتند این تیم در لیگ امسال از مدعیان است. اما همان ستاره هایی که به کرمان آمدند از اوضاع مالی گله دارند و دست به اعتصاب زده اند.

۵. استقلال تهران: علی فتح الله زاده روزهای خوبی را سپری نمی کند. از طرفی به خاطر رقابت با حریفان مجبور است خریدهای بزرگ انجام دهد از طرف دیگر نمی داند پول این ستاره ها را از کجا بدهد. به دفتر وزیر و رییس جمهور رفته تا بلکه بتواند بودجه مصوبش را زنده کند.

۶و۷. سایپا البرز و پیکان تهران: اوضاع پیچیده اقتصادی به صنعت خودور هم سرایت کرده است. دو تیم شرکت های خوردوی سوزی هم از حیث مالی روز خوبی ندارند.

۸. گهر دورود لرستان: از همان اول سر این تیم تازه صعود کرده دعوای نخواستن بود. امیر عابدینی می گفت نمی تواند برای تیم هزینه کند، استانداری قبول نمی کرد تیمداری کند و تیم مانده بود روی هوا. امتیاز به یک هدایتی دیگر واگذار شد اما هیچ تغییری در اوضاع پیدا نشد.

۹. ذوب آهن: فصل گذشته این باشگاه صنعتی غرق در مشکلات مالی بود. این فصل هم همچنان این داستان ادامه دارد و شاید تنها وجود فرهاد کاظمی است که توانسته اوضاع را درست کند.

۱۰. صنعت نفت آبادان: اخبار خوبی از برزیل فوتبال ایران به گوش نمی رسد و ظاهرا اوضاع اقتصادی به این باشگاه رسیده است و همین روزها ظاهرا قرار بر اعتصاب است.

نمی دانیم تا چه زمانی این روند در مدیریت فوتبال ادامه خواهد داشت. کاش به جای بستن قراردادهای سنگین رقمی پایین تر لحاظ شود تا اینچنین آبروی ورزش ایران بازیچه نشود.

یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۹
کد خبر : 5791
بازدیدها: 222

پاسخی بگذارید »