دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بی اعتنایی به تذکرات رهبری و حاشیه های سفر هاشمی

danesheroz1 فروردین ۱۰, ۱۳۹۳ ۰
بی اعتنایی به تذکرات رهبری و حاشیه های سفر هاشمی

دانش روز: هاشمی رفسنجانی چند سالی بود که مقارن با دولت قبل سفر نوروزی کیش خود را تعطیل کرده بود اما نوروز ۹۳ را مطابق گذشته به این جزیره رفت که این سفر با حاشیه های روبرو بود

به گزارش دانش روز، این ماجرا  را سایت عصر ایران به نقل از یک منبع آگاه نزدیک به هاشمی رفسنجانی اینگونه روایت می کند از قول یک منبع آگاه نوشت: “قبل از ورود هاشمی به محل سخنرانی شماری از حاضران که به جهت گیری های سیاسی خاص معروف بودند؛ با سرو صدا و فریاد مانع از انجام سخنرانی شدند. تیم حفاظت و تشریفات هاشمی نیز که از وضعیت محل برنامه سخنرانی آگاه می شوند مانع از حضور هاشمی می شوند و این برنامه سخنرانی لغو می شود. پیش از این ناتمام ماندن سخنرانی مطرح شده بود که صحت ندارد و معترضین مانع از آغاز سخنرانی شدند.”

به نوشته سایت عصر ایران “هاشمی به رسم هر ساله به کیش سفر می کند و از روز سوم فروردین وارد جزیره شده است. البته سفرهای نوروزی هاشمی به کیش در چند سال اخیر در دولت قبل به دلیل عدم همکاری و کارشکنی مدیران محلی جزیره، انجام نشده بود. قرار ندادن مکان استقرار و تعداد مناسب خودرو و عدم همکاری با تیم تشریفات و حفاظتی هاشمی از جمله اقدامات مدیران سابق کیش در چند سال اخیر برای جلوگیری از سفر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به جزیره بود.”

مقام معظم رهبری: اینکه عده ای برخی را ضدولایت و ضد بصیرت بنامند و شعار بدهند نظیر آنچه اخیراً در قم روی داد، اقدامی غلط است و بنده کاملاً مخالف این کارها هستم که قبلاً هم نظیر آن در مرقد مطهر حضرت امام (ره) اتفاق افتاد و به مسئولان تذکر دادم جلوی این کارها را بگیرند

این اعتراضات و عدم مناسب بودن شرایط و کنسل شدن سخرانی  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز باعث شده تا جاسم جادری استاندار هرمزگان اقدام به برکناری مسعود قانعی فرد، فرماندار بندرلنگه و محمدحسین حسن بیگی، بخشدار کیش و نیز رئیس دفتر خود کند.

سایت عصر ایران دلیل این برکناری را اینگونه عنوان می کند” گفتنی است استاندار هرمزگان از سفر هاشمی به جزیره کیش اطلاع نداشته و این موضوع یکی از دلایل این برکناری ها بوده است.” البته سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان مدعی شده که “اظهار نظر برخی از سایت ها مبنی بر برکناری فرماندار بندرلنگه را بخاطر اغتشاش در سخنرانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در کیش را قویا تکذیب می کنیم … آقای هاشمی رفسنجانی در روز سه شنبه و روزهای قبل از آن در محافل عمومی این جزیره سخنرانی نداشته است.”

اما سایت های منتقد با رو تیتر و تیترهای چون تداوم اعتراضات مردمی به عملکرد هاشمی؛ سخنرانی هاشمی در کیش هم ناتمام ماند، تسلای استاندار به رفسنجانی و…. به استقبال این خبر رفتند با تاکید بر این مسئله که این موضوع تکرار مسائلی مشابه است که در سفر کرمانشاه و کرمان رخ داده به تداوم اعتراضات مردمی به برخی از عملکرد های هاشمی رفسنجانی اشاره داشتند هر چند بسیاری از رفتار و مواضع هاشمی رفسنجانی با هاشمی دهه ۶۰ متفاوت می باشد و کسانی که زمانی  وی را عالیجناب سرخ پوش می نامیدند ازحامیان و شریکان سیاسی ایشان شده اند و انتقادهایی به این مواضع و رفتارهای سیاسی وارد است اما این سایت ها ازاین نکته غافل شده اند که این نوع اعتراضات و انتقادها به این شیوه و برهم زدن سخنرانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت ادامه روش عده ای خودسر وابسته به جریاناتی خاص و اقدامی نابجا و ناصحیح است که در چند سال اخیر در برخی مقاطع زمانی گذشته شاهد آن بودیم از جمله  اختلال در سخنرانی سید حسن خمینی در مراسم سالگرد رحلت امام خمینی در مرقد ایشان، اختلال و قطع سخرانی علی لاریجانی  در حرم حضرت معصومه در ۲۲ بهمن ماه ۹۱، سخرانی هاشمی رفسنجانی در کرمانشاه و یا رفتارهایی چون حمله به سفارت انگلیس.

رهبر انقلاب: کسانی که راه می افتند و شعار می دهند اگر واقعاً حزب اللهی و مۆمن هستند بدانند که این کارها به ضرر کشور و خلاف شرع است و اگر هم اعتنایی به این حرفها ندارند که حسابشان جداست.

بد اخلاقی های سیاسی که ادامه روندی است که در فضای سیاسی چند سال اخیر باب شده است و کمی نشات گرفته از بداخلاقی های موجود و فضای رقابت های ناسالم سیاسی میان چهره ها و احزاب است که رسانه ها به آن دامن زده و به اشتباه میان افکار عمومی کشیده می شود  که تکرار آن با واکنش مقام معظم رهبری نیز روبرو شد .

ایشان در ۲۸ بهمن ماه با انتقاد صریح و شدید از اقدام اخیر برخی افراد در بر هم زدن مجلس سخنرانی رئیس مجلس در قم فرمودند:

” این را هم عرض بکنیم؛ این حرفى که من امروز زدم و از بعضى از مسئولان و سران کشور گله‌گزارى کردم، موجب نشود که حالا یک عده‌اى راه بیفتند، بنا کنند علیه این و ن شعار دادن؛ نه، بنده با این کار هم مخالفم. اینکه شما یک نفر را به عنوان ضد ولایت، ضد بصیرت، ضد چه، مشخص کنید، بعد یک عده‌اى راه بیفتند علیه او  شعار بدهند، مجلس را به هم بزنند، بنده با این کارها هم مخالفم؛ این را من صریح بگویم. این کارهائى که در قم اتفاق افتاد، بنده با اینجور کارها مخالفم. من کارهائى که در مرقد امام اتفاق افتاد، بنده با اینجور کارها مخالفم. بارها به مسئولین و کسانى که میتوانند جلوى این چیزها را بگیرند، تذکر داده‌ام. ن کسانى که این کارها را میکنند، اگر واقعاً حزب‌اللّهى و مۆمنند، خب نکنند. مى‌بینید که تشخیص ما این است که این کارها به ضرر کشور است، این کارها به نفع نیست. با احساساتشان راه بیفتند اینجا، نجا، علیه این شعار بدهند، علیه ن شعار بدهند؛ این شعاردادن‌ها کارى از پیش نمیبرد. این خشمها را، این احساسات را براى جاى لازم نگه دارید. در دوران دفاع مقدس اگر بسیجى‌ها میخواستند همین طور بروند یک جائى، طبق میل خودشان حمله کنند، که خب پدر کشور در مى‌مد. نظمى لازم است، انضباطى لازم است، مراعاتى لازم است.  اگر چنانچه به این حرفها اعتنائى ندارند، نها که خب حسابشان جداست؛ اما ن کسانى که به این حرفها اعتناء دارند و مقیدند که برخلاف موازین شرع حرکت نکنند، باید مراقبت کنند، از این کارها نکنند”

رهبری همواره تذکرات لازم را در جهت حفظ وحدت و عدم اختلاف افکنی و اتحاد و انسجام ملی بیان داشته اند و این عده را مورد خطاب قرار دادند و در مقاطع دیگر از جمله یکشنبه سیاه مجلس هم که منجر به رفتار ناشایست رئیس دولت دهم در مجلس شد تذکراتی را به رئیس دو قوه دادند اما هنوز بر خلاف این تذکرات و رهنمودها چه در میان سیاسیون و چه برخی از گروه های سیاسی و افراد شاهد تندروی ها و بد اخلاقی هایی هستیم.

افراد چه با نیت خالص سازی، انتقاد و  یا تکلیف گرایی مجاز به چنین رفتاری هایی ساختار شکنانه ، خلاف شرع و قانون، دور از ادب و وحدت شکنانه نیستند بلکه باید روش های صحیح و سازنده را ابری بیان مواضع و انتقادهای خود بر گزینند،  بصیرت خود را افزایش دهند و از افراط و تفریط پرهیز نمایند.

در اخر به تذکری از رهبری  پیرامون نیت خالص سازی با روش وحدت شکنی اشاره می کنیم: در صدر اسلام، خوب، با پیغمبر اکرم یک عده بودند؛ سلمان بود، اباذر بود، ابىّ‌بن‌کعب بود، عمار بود، کى بود، کى بود؛ اینها درجه‌ى اول و خالص‌ترینها بودند؛ عده‌اى دیگر از اینها یک مقدارى متوسط تر بودند؛ یک عده‌اى بودند که گاهى اوقات پیغمبر حتّى به اینها تشر هم می زد. اگر فرض کنید پیغمبر در همان جامعه‌ى چند هزار نفرى – که کار خالص‌سازى خیلى آسانتر بود از یک جامعه‌ى هفتاد میلیونى کشور ما – می خواست خالص‌سازى کند، چه کار می کرد؟ چى برایش می ماند؟ آن که یک گناهى کرده، باید می رفت؛ آن که یک تشرى شنفته، باید می رفت؛ آن که در یک وقتى که نباید از پیغمبر اجازه‌ى مرخصى بگیرد، اجازه‌ى مرخصى گرفته، باید می رفت؛ آن که زکاتش را یک خرده دیر داده، باید می رفت؛ خوب، کسى نمی ماند. امروز هم همین جور است.»

یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۳
کد خبر : 102431
بازدیدها: 323

پاسخی بگذارید »