شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بی اطلاعی محیط زیست از فاجعه کوهدشت‬

danesheroz بهمن ۷, ۱۳۹۱ ۰

با اینکه ۲۱ ماه از آغاز نشت گاز در منطقه کوهدشت لرستان و وقوع فاجعه زیست محیطی در این منطقه می گذرد اما رییس سازمان محیط زیست از وقوع این حادثه اظهار بی اطلاعی می کند

به نقل از پارس، چندسالی است که عملیات حفاری برای اکتشاف ذخایر هیدروکربوری در منطقه‌ ی کوه دشت آغاز شده است. درسال ۱۳۸۶ بود که مدیر اکتشاف شرکت ملى نفت ایران از کشف نفت در طاقدیس «باباحبیب» در بلوک کوه دشت خبر داد. کارفرمای طرح اکتشاف نفت در منطقه‌ی کوهدشت، مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و پیمانکار آن شرکت چینیسی.ان.پی. سی یا شرکت ملی نفت چین است. حفاری ها تا این لحظه ادامه داشته و تا کنون ۳ حلقه چاه در این منطقه احداث شده است.

ماجرای آتش سوزی در کوه های این منطقه از ۲۸ فروردین سال ۹۰ آغاز شد. آتش ابتدا از لابه لای سخره ها سر برآورد و سپس در چاه های منطقه نیز مشاهده شد. این آتش سوزی ها همچنان ادامه دارد و هیچ کس راهکاری برای مقابله با آن و جلوگیری از فاجعه زیست محیطی حاصل از خروج گاز های سمی از داخل زمین ارایه نکرده است.

جالب تر اینکه رییس سازمان محیط زیست کشور به طور کلی از وجود چنین حادثه ای پس از ۲۱ ماه بی خبر است.
محمد جواد محمدزاده در گفت و گو با خبرنگار پارس در پاسخ به این سوال که چه راهکاری برای حل مشکلات منطقه کوهدشت و جلوگیری از ادامه این بحران زیست محیطی در این منطقه در نظر گرفته است گفت: بنده از این حادثه بی اطلاعم.

وی با مطرح کردن این مساله که اگر تخریبی بوده از سوی محیط زیست نیست گفت: باید این مساله را پی گیری کنم اما در حال حاضر در این خصوص اطلاعی ندارم.

پارس برای اطلاع بیشتر رییس سازمان محیط زیست عکس هایی از این فاجعه زیست محیطی را در ذیل خبر ارایه می کند.

شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۷:۴۰
کد خبر : 5056
بازدیدها: 187

پاسخی بگذارید »