سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران:

بینایی مهمترین مشکل در بین دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان

danesheroz1 مرداد ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
بینایی مهمترین مشکل در بین دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان

دانش روز: رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران با اشاره به ارزیابی دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان، گفت: یشترین مشکلات نوآموزان، مشکل بینایی، آمادگی تحصیلی و شنوایی است

به گزارش دانش روز، وجیه‌الله پرویزی در پاسخ به این سوال که تاکنون چه تعداد نوآموز شناسنامه سلامت خود را دریافت کرده‌اند؟ اظهار کرد: تمام نوآموزانی که مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند تا تاریخ ۹ مردادماه، تعداد ۶۷ هزار و ۶۹۲ نفر هستند.

وی افزود: از مجموع این تعداد، ۶۳ هزار و ۵۸ نوآموز در دوره اولیه بدون مشکل به مدارس عادی راه یافته‌اند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران با بیان اینکه تعدادی از نوآموزان مشکوک به مشکلاتی بودند که به مرحله تخصصی ارجاع داده شده‌اند، ادامه داد: از مجموع تعداد ذکر شده، تعداد ۴ هزار و ۶۳۴ نوآموز مشکوک به مشکل بوده و به مرحله تخصصی رفته‌اند.

راه‌یابی ۳۳۰نوآموز به مدارس استثنایی در سال گذشته

 وی با اشاره به ترتیب نوع مشکلات نوآموزان، یادآور شد: بیشترین مشکلات نوآموزان مشکل بینایی، آمادگی تحصیلی و مشکلات شنوایی به ترتیب از مشکلات دیده شده در بین نوآموزان است.

پرویزی تصریح کرد: در سال گذشته از ارزیابی بین ۹۶ هزار نوآموز، ۳۳۰ نفر به مدارس استثنایی رفته و بقیه در مدارس عادی مشغول به تحصیل شدند.

وی اذعان داشت: برای نوآموزانی که مشکلات خفیف داشتند نیز از طریق معلم تلفیقی یا رابط کمک خواهیم کرد که این معلمان ۲ تا ۴ ساعت به آن‌ها آموزش می‌دهند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران در خاتمه، افزود: لازم است اولیا به بحث بینایی فرزندان خود توجه بیشتری داشته باشند، زیرا در این بخش افزایش آمار داشته‌ایم.

منبع:پانا

یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۵
کد خبر : 49115
بازدیدها: 312

پاسخی بگذارید »