سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

بیمه ای که نام طلایی را یدک می کشد!

danesheroz1 بهمن ۱, ۱۳۹۲ ۰
بیمه ای که نام طلایی را یدک می کشد!

دانش روز: چند سال است که بیمه طلایی فرهنگیان ۵۰ هزار تومان برای خرید عینک در نظر گرفته است در حالی که با توجه به افزایش تورم ۵۰ هزار تومان نمی‌تواند جوابگو باشد.

به گزارش دانش روز، همچنین سقف خدمات دندانپزشکی در بیمه طلایی فرهنگیان ۲۰۰هزار تومان است که این برای خدمات دندانپزشکی کارایی ندارد. این نمونه ای از مشکلات عدیده ای است که فرهنگیان در راستای طرح بیمه طلایی دارند و ما را مهیای آن داشت تا در گفتگویی با رئیس رفاه و تعاون آموزش و پرورش ناحیه ۳ کرج از جزئیات آن آگاه شویم که در ادامه می خوانید.

رحمت یوسفی در پاسخ به این سوال که چند درصد فرهنگیان این ناحیه  در سال ۹۲ تا کنون بیمه طلایی دریافت کرده اند گفت: بالغ بر ۸۰ درصد فرهنگیان ناحیه ۳ کرج عضو بیمه طلایی هستند که کارت طلایی را نیز دریافت نموده اند و تعدادی نیز به دلیل عدم نیاز به  کارت طلایی اقدامی در این راستا انجام نداده اند.

یوسفی در راستای این سوال که چرا هزینه های درمانی که توسط فرهنگیان پرداخت می شود دیر از سوی بیمه طلایی به حساب آنها واریز می شو افزود:  در رابطه با عدم یا دیر پرداخت نمودن هزینه های درمانی توسط بیمه ایران به چند دلیل می توان اشاره کرد:

۱) عدم وجود کارشناس از سوی بیمه ایران

۲) عدم واریز سهم دولت( بیمه تکمیلی طلایی)

۳) نقص در پرونده پزشکی همکاران فرهنگی و عدم تماس بیمه ایران و نمایندگی با فرهنگیان ذینفع

وی درباره ی اینکه امکان دارد شخصی کل هزینه های درمانی که در چند بخش اعم از دندان پزشکی و عینک و … است  را صرف یک تعرفه کند به فرض مثال کل هزینه های بیمه طلایی فقط صرف دندان پزشکی یا صرف هزینه جراحی شود خاطر نشان کرد هزینه های درمانی بیمه طلایی در بخش های مجزا مشخص شده است و دارای سقف معینی است و این امکان وجود ندارد.

78686786

یوسفی راهبرد های موثر در ارائه بیمه طلایی را در

۱) ارائه کارت طلایی هوشمند

۲) جمع نمودن ارائه کپی های غیر ضروری و عدم رفت و آمد مجدد همکار فرهنگی به نمایندگی بیمه ایران

۳) بستن قرار داد با مراکز درمانی مجهز و پیشرفته

۴) برداشتن سقف بعضی از هزینه های درمانی با توجه به تورم در جامعه و نیاز همکاران فرهنگی اعم از عینک، دندانپزشکی، زایمان، بیماری چشمی و جراحی های کوچک

دانست و اظهار امیدواری کرد مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد برطرف شود.

با مراجعه به بیمه ایران در ناحیه ۳ کرج متوجه شدم فرهنگیانی که برای امور بیمه طلایی مراجعه می کنند چندین برگه کپی شده در دست دارند خانمی که خود را فرهنگی این ناحیه معرفی کرد در گفتگو با خبرنگار دانش روز گفت: بیمه طلایی داریم اما در فاصله اول سال تا پایان اردیبهشت بیمه ای عملا بیمه ای نداشته و تقریبا یک ماه و نیم طول می کشد بیمه برقرار شود .

وی افزود: مدارک ما کامل در دسیستم بیمه  است اما در هر مراجعه کپی، فیش و مدارک را از ما طلب می کنند و این هزینه اضافی است که بر فرهنگیان تحمیل می شود.

بسیاری از جراحی ها را جز  عمل زیبایی به حساب می آورند تا هزینه ای به  آن تعلق نگیرد هزینه کم بیمه برای یک سال ما نوعی اسباب بازی به حساب می آید. در مدرسه ما دندان یک دانش آموز شکسته شد ۰۰۰/۶۰۰ هزار توان هزینه در بر داشت در حالیکه هزینه دندان برای یک فرهنگی در یکسال تقریبا ۲۰۰ هزار تومان است!!! بیمه هزینه داروهای ایرانی را تقبل می کند درحالیکه در مراجعه با پزشکان می بینیم که  کلا داروهای خارجی در نسخه نوشته می شود. در مراجعه با درمانگاه بعضی هزینه ها رایگان است این خوب است اما در عوض درمانگاه تجهیزات پزشکی نداشته و دستگاه هایی قدیمی دارد!!! اگر یک مرکز خاص فرهنگیان با بهترین تجهیزات باشد بهتر است.

در ادامه آقایی که خود را مدیر یکی از مدارس ناحیه ۳ کرج معرفی کرد گفت: در ازای هر مبلغی که به مراکز درمانی می پردازیم با چندین بار مراجعه  و با فاصله ای زیاد مبلغ پرداختی را از بیمه دریافت می کنیم.

وی افزود: همسرم ۳ ماه است در بیمارستان قائم در کرج بستری است و هر سری برای MRI و … ۱۸۰ هزار تومان هزینه می کنم چندین بار مراجعه کرده ام  و کلی کاغذ و مدرک داده ام اما هنوز هزینه ای دریافت نکرده ام.

این مدیر در ادامه با اشاره به رضایمتندی ۵۰ درصدی اش از بیمه طلایی گفت: من برای مشکلات بیمارستانی و هزینه های زیاد بیمه طلایی را استفاده کنم چون یک فرهنگی درامد زیادی ندارد حداقل اینکه عمل جراحی قلب و یا مواردی از این قبیل داشت بتواند سلامتی اش را بدست آورد  اما بیمه طلایی در زمینه هزینه های کم کارایی مظلوبی نداشته است.

یک فرهنگی بازنشسته هم در رابطه با بیمه طلایی گفت: مشکل بسیار مهم که درامر بیمه طلایی وجود دارد این است که من باید کل هزینه های درمانی را بپردازم بعد آن را از بیمه طلایی دریافت کنم در صورتی که اگر من هزینه های درمانی را داشته باشم دیگر چه احتیاجی است که خود را بیمه کنم؟

در بسیاری از مباحث پزشکی عنوان می شود سلامتی دستگاه گوارش در گرو دندان است و یا مشکلات شایع چشمی که در بیمه طلایی می بینیم چیزی حدود ۲۰۰ هزار تومان برای هر فرد و ۵۰ هزار تومان برای عینک داده می شود آیا این هزینه کم می تواند جوابگوی سلامتی ما باشد؟ آیا با این اوصاف این بیمه را باید طلایی دانست یا در حد برنز هم نمی تواند باشد!!!

 تفاهم نامه آموزش و پرورش با بیمه ایران در سال ۹۲

 

سه شنبه ۱ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۴۵
کد خبر : 88905
بازدیدها: 961

پاسخی بگذارید »