یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

عناوین کل اخبار انديشه امام و رهبري علمي و فناوري اجتماعي کل اخبار سرویس جامعه، شهري سلامت رفاهي و خانواده جوانان و زنان آموزش و پرورش محيط زيست حوادث، انتظامي دانشگاه و حوزه اقتصادي سياسي بين الملل فرهنگي و هنري معارف و حقوق فرهنگ حماسه ورزشي عکس استان‌ها امکانات خط مشی درباره ایسنا رسانه‌های ایران تماس با ما جستجو نسخه موبایل استخدام فارغ‌التحصیلان » مصدومیت 20 تن در زلزله بشاگرد/تخریب 400 واحد مسکونی در گوهران » نتایج اولیه آزمون ارشد فردا اعلام می‌شود/نحوه گزینش اولیه داوطلبان » نصب سبد بسکتبال در مدارس راهنمایی از مهر ماه » نحوه آشنایی دختران و پسران در سایت‌های همسرگزینی » سهم کاندیداها از فضاهای تبلیغات محیطی در انتخابات چقدر است؟ » حذف گردش قضایی از فرایند تغییر نام » آغاز انتخابات پارلمانی در پاکستان جستجو شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ / May 11 2013 تعداد کل اخبار: 254 چاپ ارسال به دوستان ارسال یادداشت کارشناس رفاه و سلامت تامین اجتماعی:

بیمه‌ها تنها ۲۰ درصد هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کنند

sheida92 اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
بیمه‌ها تنها ۲۰ درصد هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کنند

به گفته کارشناس رفاه و سلامت تامین اجتماعی، هم اکنون در خوشبینانه‌ترین حالت ۸۰ درصد هزینه‌های درمان را مردم و تنها ۲۰ درصد آن را بیمه‌ها پرداخت می‌کنند.

به گزارش ایسنا عباس اورنگ ، با اشاره به اینکه طبق قانون برنامه سوم، چهارم و پنجم توسعه بیمه‌ها تکلیف قانونی داشتند ۷۰ درصد هزینه‌های درمان را پرداخت کنند، افزود: به هیچ وجه این امر میسر نشده است و مردم به جای اینکه تنها ۳۰ درصد هزینه‌های درمان را پرداخت کنند، در حال پرداخت ۸۰ درصد هزینه‌های درمانی هستند.

وی وضعیت درمانی برای بازنشستگان و به ویژه بازنشستگان و مستمر بیگران تامین اجتماعی را مناسب ندانست و اظهار کرد: هزینه‌های درمانی بالا سبب شده قشر بازنشسته که بر روی ریل خرج‌آوری درمانی قرار گرفته‌اند، دچار مشکل شوند.

اورنگ با بیان اینکه سازمان‌های بیمه‌گر و بیمه شدگان در تامین هزینه‌های درمانی بازنشستگان تامین اجتماعی با مشکل مواجه شده‌اند، تصریح کرد:‌ این مشکل مربوط به بی سر و سامانی نظام دارویی و نظام تجهیزات پزشکی در کشور است زیرا این دو نظام به شدت وابسته به موضوع نرخ ارز هستند.

وی افزود: مشکل دیگر آن‌جاست که علی‌رغم اعلام اینکه در ساخت دارو خودکفا شده‌ایم، اما مواد خام بسیاری از داروها وارداتی است که این امر هزینه‌ها را دو چندان می‌کند.

این کارشناس رفاه و سلامت تامین اجتماعی همچنین ادعا کرد: هزینه‌های بالای دارو و درمان سبب شده قسمتی از مردم کمتر نسبت به درمان بیماری‌های خود اقدام کنند.

شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۰
کد خبر : 16465
بازدیدها: 221

پاسخی بگذارید »