شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بیش از ۸۰۰ مدرسه در همدان به شبکه ملی وصل شدند

danesheroz1 تیر ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
بیش از ۸۰۰ مدرسه در همدان به شبکه ملی وصل شدند

دانش روز: مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات همدان گفت: بیش از ۸۰۰ مدرسه هم اکنون در سطح استان به شبکه ملی اطلاعات متصل هستند که اطلاعات این مدارس توسط مرکز داده شهید موسوی استان منتقل می‌شود

به گزارش دانش روز، ، مجتبی ساکی عصر امروز در آئین افتتاح مرکز داده از طرح شبکه ملی اطلاعات استان با بیان اینکه شبکه ملی به صورت شبکه‌ای در کشور ایجاد شده است، اظهار داشت: شبکه ملی اطلاعات در واقع به عنوان تولیدکننده، تبادل، به اشتراک‌گذاری و انتقال اطلاعات عمل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه شبکه ملی در چهار لایه اطلاعاتی فعالیت می‌کند تصریح کرد: لایه اول با سرعت اطلاعات را در نقاط مختلف کشور پخش می‌کند و لایه دوم که هسته استانی محسوب می‌شود را پشتیبانی می‌کند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان با بیان اینکه لایه سوم تجمیع اطلاعات استانی است افزود: در این لایه اطلاعات مهم توسط شرکت مخابرات به مراکز مخابراتی مهم وصل می‌شود و در لایه آخر به صورت بی‌سیم مشترکان با هم ارتباط برقرار می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد ۲۵۰ نقطه بخش سلامت در سطح استان به شبکه ملی متصل هستند ابراز داشت: تعداد ۸۰۰ مدرسه، ۷۰۰ پایگاه مقاومت بسیج، شبکه امور مالی و گمرکات به شبکه ملی وصل شدند.

منبع:فارس

شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۲ - ۲۱:۰۶
کد خبر : 35280
بازدیدها: 252

پاسخی بگذارید »