جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بیش از ۱۵۰ هزار دانش‌آموز در المپیادهای علمی امسال شرکت می‌کنند

danesheroz بهمن ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
بیش از ۱۵۰ هزار دانش‌آموز در المپیادهای علمی امسال شرکت می‌کنند

دانش روز : معاون دانش‌پژوهان جوان گفت: بیش از ۱۵۰ هزار دانش‌آموز در المپیادهای علمی سال جاری در رشته‌های ادبیات، ریاضی، زیست‌شناسی، فیزیک، نجوم، شیمی و کامپیوتر شرکت می‌کنند

حسن ساعی دهقان معاون دانش‌پژوهان جوان مرکز ملی استعدادهای درخشان دانش‌پژوهان جوان در خصوص تعداد دانش‌آموزان شرکت‌کننده در المپیادهای علمی اظهار داشت: ۱۵۴ هزار و ۷۷۴ دانش‌آموز در المپیادهای علمی سال جاری در رشته‌های ادبیات، ریاضی، زیست‌شناسی، فیزیک، نجوم، شیمی و کامپیوتر شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: این آزمون در ۳۲ استان کشور و در خارج از ایران در کشورهای امارات، کویت، قطر، بحرین، قاره اروپا و کانادا، هند، سوریه و لبنان، روسیه، آسیای شرقی و استرالیا برگزار می‌شود.

ساعی دهقان افزود: ۷۸ هزار و ۶۰۲ شرکت کننده در این المپیاد پسر هستند و تعداد ۷۶ هزار و ۱۷۲ شرکت کننده نیز دختران هستند و بیشترین شرکت کننده مربوط به المپیاد زیست‌شناسی با ۴۶ هزار و ۱۷۵ نفر است که از این میزان ۲۸ هزار و ۳۷۵ دختر در این المپیاد شرکت کردند.

معاون دانش پژوهان جوان ادامه داد: در المپیاد شیمی ۳۷ هزار و ۶۱۵ داوطلب، المپیاد ریاضی ۲۵ هزار و ۵۷۱ ، المپیاد ادبیات ۱۷ هزار و ۲۲۴ نفر، المپیاد فیزیک ۱۳ هزار و  نفر۴۵۳، المپیاد کامپیوتر ۱۱ هزار و ۲۷۰ نفرو المپیاد نجوم ۳۴۶۶ داوطلب شرکت می‌کنند.

وی گفت: بیشترین شرکت‌کننده مربوط به شهر تهران با ۳۱ هزار و ۵۸۵ داوطلب است.

جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۳:۳۷
کد خبر : 93597
بازدیدها: 178

پاسخی بگذارید »