دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بیش از چهار هزار فرهنگی میهمان استان البرز بودند

danesheroz1 فروردین ۹, ۱۳۹۳ ۰
بیش از چهار هزار فرهنگی میهمان استان البرز بودند

دانش روز: مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز، گفت: از ابتدای سفرهای نوروزی تا کنون، چهار هزار و ۱۳۰ نفر از هموطنان فرهنگی از استان های مختلف کشور، میهمان مراکز اسکان استان البرز بودند

به گزارش دانش روز، حمیدرضا آقا صفری افزود: این میهمانان در قالب ۸۲۶ خانوده و چهار هزار و ۹۵۶ نفر روز میهمان در این مراکز اسکان داده شدند.

وی، اظهار داشت: این مسافران به ترتیب فراوانی درخواست در مناطق یک، دو، سه، چهار آموزش و پرورش کرج و آموزش و پرورش منطقه طالقان اسکان داده شدند که بیشترین مسافران در مناطق یک و دو آموزش و پرورش کرج به لحاظ مرکزیت شهری اسکان یافتند.

وی با اشاره به اینکه اتاق های در نظرگرفته شده برای اسکان مسافران در دو درجه ˈالفˈ و ˈبˈ است، ادامه داد: تمامی مسافران نوروزی پذیرش شده در کلاس های درجه ˈالفˈ اسکان داده می شوند و میزان اقامت آنها نیز به دلیل رهگذری از استان البرز سه روز بوده است.

آقاصفری، افزود: بیشتر میهمانان این استان یا از استان های غربی که عازم مشهد مقدس هستند و یا از جنوب کشور که مقصدشان شمال کشور است، هستند.

وی با بیان اینکه هزینه های اقامت سه شب برای اتاق ها درجه ˈالفˈ ۱۴۰ هزار ریال و برای اتاق های درجه ˈبˈ ۱۰۰ هزار ریال است خاطرنشان کرد که هزینه های پذیرایی میهمانان فرهنگی در مرکز خانه معلم استان نیز برای یک شب ۱۴۰ هزار ریال در نظر گرفته شده است.

در نوروز سال ۱۳۹۱ مراکز اسکان مسافران نوروزی فرهنگی پذیرای یکهزار و ۱۰۴ خانواده و شش هزار و ۱۳۵ نفر بودند و در نوروز ۱۳۹۲ نیز یک هزار و ۶۸۹ خانواده و هشت هزار و ۵۶۷ نفر بودند.

به نق از ایرنا مسئولان اسکان فرهنگیان استان البرز پیش بینی می کنند میزان میهمانان فرهنگی در نوروزی ۹۳ در مقایسه با سال گذشته تا حدود ۳۰ درصد رشد داشته باشد و به ۱۰ هزار نفر برسد.

شنبه ۹ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۵
کد خبر : 102062
بازدیدها: 147

پاسخی بگذارید »