دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بیش از۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر مزین به نام سالار شهیدان ، حسین

danesheroz خرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
بیش از۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر مزین به نام سالار شهیدان ، حسین

دانش روز :مدیرکل دفتر روابط عمومی و همکاریهای بین الملل گفت: بر اساس آمار پایگاه اطلاعات جمعیت سازمان ثبت احوال ۳میلیون و۶۵۰هزارنفر مزین به نام سالار شهیدان امام حسین (ع) هستند

یا حسین! نام مقدس تو ترجمان تمام عیار مروت و مردی است. رستگاران جهان به اسم تو اقتدا می‌کنند و آسمان به احترام نامت در خاک می‌افتد. نام تو ، ای پسر فاطمه، نام تمام زیبائیهاست و در عرصه رستاخیز ، آنگاه که هر حقیقتی از پرده برون می‌افتد، مردان هم آرزو می‌کنند که ای کاش همنام تو بودند. نام مبارکت رمز ایمان است یا حسین.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ،مدیرکل روابط عمومی و همکاریهای بین الملل سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه ۳۶۵۰۰۰۰ نفر از هموطنان عزیزمان نام، القاب و کنیه‌های حضرت اباعبدالله، سید و سالار جوانان بهشت را بر خود نهاده‌اند، گفت: در این میان نام حسین ۱۷۲۰۳۲۹ بار و نام شبیر ۹۸۰ بار در پایگاه اطلاعات جمعیت این سازمان به ثبت رسیده است.

مهدی تدین با اعلام اینکه نام‌های طیب ، مبارک ، شهید ، مطهر ، وفی(وفادار) ، بر(نیکوکار) و سبط از فراوانترین القاب امام حسین (ع) می‌باشد، گفت: نام ابوعبدالله از فراوانترین کنیه‌های ایشان است که در پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به ثبت رسیده است.

 

سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۰:۱۷
کد خبر : 25505
بازدیدها: 289

پاسخی بگذارید »