چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بیشترین آسیب زانویی‌، در رشته فوتبال است

atena92 اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
بیشترین آسیب زانویی‌، در رشته فوتبال است

بیشترین آسیب زانویی‌ در ورزشکارانی‌ دیده ‌می‌شود که ورزش‌هایی با توپ انجام می‌دهند که اصولا با درمان جراحی قابل درمان است

به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ دکتر محمد رازی متخصص ارتوپدی وآسیب‌های ورزشی گفت: بیشترین آسیب زانویی‌ در رشته فوتبال است  که بیشتر به علت حرکات چرخشی حین ورزش می باشد .

وی افزود: آسیب‌های زانویی‌ ورزش‌ها خصوصا ورزش‌هایی که با توپ است به دلیل فشار بیش از حد به زانو عدم آمادگی به عدم زمام کافی برای بازسازی و پشت سر هم بودن و فشرده بودن مسابقات و بازی‌ها تا باید در زمان کم به اوج برسد می‌باشد.

وی اظهار داشت: آسیب‌هایی که با درد التهاب در ناحیه مفصل زانو خصوصا کشکک‌ زانو وارد می‌شود که در درمان این دردها شتافت که اصولا درمان با  جراحی است، البته با رباط پاره شده می‌توان ورزش کرد و جراحی را به تعویق انداخت ولی با اسیب‌های جبران‌ناپذیر آرتروز زانو، معضلات زانو مبتلا می شود.

و ی افزود: اما افرادی تا با مشکلات زانویی‌ برخورد می کنند و اصولا به دلیل فشار بیش از حد زانو به دردهای زانویی‌ مبتلا می‌شوند با درمان‌های طبی، استراحت فیزیوتراپی (درمان غیر‌جراحی) سلامتی خود را بدست می‌آورند.

جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۵۰
کد خبر : 14435
بازدیدها: 227

پاسخی بگذارید »