پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برنامه کامل آخر هفته تلویویزیون

بیان تمام دغدغه‌های یک زن، مادر و همسر در شبکه دو/تلویزیون میزبان مسیر بهشت می‌شود

danesheroz دی ۷, ۱۳۹۱ ۰

فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی ، مستند و انیمیشن تعطیلات آخر هفته اعلام شد. فیلم سینمایی « امید شجاعتی جاودانه » به کارگردانی بردفورد می، محصول سال ۲۰۱۱ آمریکا ، پنج شنبه ۷ دی ماه ساعت ۲۳:۱۰ از شبکه یک سیما پخش می شود . این فیلم با بازی ویس براون و چریل لد درباره: کلارک کشاورز [&hellip

فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی ، مستند و انیمیشن تعطیلات آخر هفته اعلام شد.

فیلم سینمایی « امید شجاعتی جاودانه » به کارگردانی بردفورد می، محصول سال ۲۰۱۱ آمریکا ، پنج شنبه ۷ دی ماه ساعت ۲۳:۱۰ از شبکه یک سیما پخش می شود .

این فیلم با بازی ویس براون و چریل لد درباره: کلارک کشاورز جوانی است که به همراه همسر خود الن و دختر کوچکشان در مزرعه‌ای خارج از شهر زندگی می کنند در فصل خشکسالی کلارک پول بسیار کمی به دست می‌آورد و صاحب اصلی مزرعه از او بابت اقساط مزرعه پول می‌خواهد. فشار زندگی سبب می‌شود که الن در شهر برای خود کاری دست و پا کند. همچنین مادر و پدر کلارک نیز برای ادامه زندگی به آنها می‌پیوندند. الن پس از مدتی به یک بیماری لاعلاج دچار شده و می‌میرد . این موضوع تاثیر بسیار عمیقی بر روی کلارک می‌گذارد. در این بین بر اثر خشکسالی یک آتش سوزی به وقوع می‌پیوندد و قسمتی از مزرعه نیز می‌سوزد .

فیلم تلویزیونی « مسیر روشن » به کارگردانی و تهیه کنندگی حسن آخوندپور و نویسندگی مهدی سجاده چی، جمعه ۸ دی ماه ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما روی آنتن می رود . داستان فیلم با بازی سام درخشانی ، حسین سلیمانی ، زهره حمیدی و سمانه پاکدل از وحید بسیجی ۳۷ ساله متخصص نجوم است که به تازگی کشف بزرگی کرده است . او برای جمعی از اعضای خارجی و متخصصین نجوم در حال توضیح است که سنگی شیشه پنجره را می شکند و بعد از برخورد با سر وحید او را مجروح می کند. سنگ در شلوغی های بعد از انتخابات توسط معترضین پرتاپ شده است. حمید برادر کوچک وحید دچار تردید و پشیمانی شده زیرا او در گروه معترضین بوده است. کشفیات وحید باعث می‌شود حسادت بعضی از بزرگان خارجی علوم نجوم را بر انگیزد و در نهایت اکتشافات او را می ربایند.

شـبـکـه دو

انیمیشن « شبِ روباه » پنجشنبه ۷ دی ماه ساعت ۷:۳۰ صبح در قالب برنامه « سینما صبحانه » از شبکه دو سیما پخش می شود.

« فاکسی » روباهی است که در یک بیشه در کنار مزارع انسان ها به همراه همسرش زندگی می کند. روزی که با همسرش برای دزدیدن غاز به مزرعه ای رفتند، در تله ای اسیر می شوند. همسرِ فاکسی تصمیم می گیرد در صورت رهایی از این بند، خود و شوهرش دیگر دزدی نکنند. همین اتفاق می‌افتد و فاکسی و همسرش با کندن زمین نجات می یابند. سال ها بعد آنها در حالی که صاحب پسری هم شده‌اند . زیر درختی زندگی می‌کنند و از دزدی دست می کشند. اما با گذشت مدتی باز حرص و طمع به سراغ فاکسی آمده تصمیم می گیرد از مزرعه های سه کشاورزی که نزدیک بیشه هستند، دزدی کند. « شبِ روباه » محصول سال ۲۰۰۹ آمریکا و انگلستان به کارگردانی و تهیه کننگی وس اندرسون در ژانر کودک ساخته شده است.

فیلم سینمایی « رویای لیپل » به کارگردانی لارس بوشل ، پنجشنبه ۷ دی ماه ساعت ۱۴:۳۰ در قالب برنامه « سینما آفتاب » از شبکه دو سیما روی آنتن خواهد رفت.

این فیلم با بازی کارل الکساندر سیدل و آمریتا چیما درباره لیپل پسر بچه حدوداً هشت ساله آلمانی ای است که پدرش در آستانه سفر به کشوری دیگر برای شرکت در مسابقه آشپزی است و در این میان برای مراقبت از او در طول مدت سفرش، پرستاری استخدام می کند. پرستار که فردی سخت گیر و بداخلاق است به محض ورود به منزل آنها شروع به سختگیری درباره امور لیپل می کند.پدر لیپل که از علاقه فرزندش به سرزمین های شرق و داستان ها و افسانه های آموزنده آن آگاه است قبل از رفتن کتابی از داستان های هزار و یکشب را برای لیپل باقی می گذارد. لیپل که در نبود پدرش سخت دلتنگ اوست، با خواندن ماجرای کتاب، آدم‌های زندگی خود را در قالب داستان تخیل کرده و با ماجراهای آن همراه می شود. « رویای لیپل » به تهیه کنندگی اولریش لیمر ، محصول سال ۲۰۰۹ آلمان است.

فیلم تلویزیونی « پیدا و پنهان » به کارگردانی حجت قاسم زاده اصل و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی ، پنجشنبه ۷ دی ماه ساعت ۲۱ از این شبکه پخش می شود .

این فیلم با بازی پریوش نظریه و مهرداد ضیایی داستان یک روز زن میانسالی با تمام دغدغه های یک زن ، یک مادر و یک همسر را روایت می کند. مریم دخترش باردار است و پسرش سرباز و دوستش قرار است در بیمارستان جراحی شود.

انیمیشن « پسرک غاز چران » به کارگردانی آتیلا دارکی و تهیه کنندگی مارسل یانکوویچ ، صبح جمعه ۸ دی ماه ساعت ۷:۳۰ در قالب برنامه « سینما صبحانه » از شبکه دو سیما مهمان کودکان و خردسالان می شود.

این فیلم محصول سال ۱۹۷۷مجارستان است . “متی” پسر روستایی و غاز چرانی روزی توسط حاکم زور گوی منطقه، که خود را مظهر قانون آن دیار می داند، به ناحق تنبیه می شود. پس از تنبیه شدن، پسر به حاکم قول می دهد که در سه مرحله انتقام خود را از او خواهد گرفت. چند سال بعد زمانی که حاکم منطقه قصد ساختن قصری برای خود دارد، پسرک در شمایل معماری ایتالیایی به نزد حاکم می رود. حاکم از او خوشش آمده و ساخت قصر را به او می سپارد. او هم حاکم و سربازانش را به بهانه تهیه چوب به جنگل مجاور برده و هر یک را مامور قطع درختی می کند. او به هر کدام از سربازان توصیه می کند که در حین قطع درختان « پام پام » کنند. سربازان به حرفش گوش داده و « پام پام » کنان مشغول کار می شوند و پسرک از این فرصت استفاده کرده و حاکم را به بالای تپه ای می برد.

فیلم تلویزیونی « سایه پدر » به کارگردانی بیژن شیرمرز و تهیه کنندگی آمنه بشیری ، جمعه ۸ دی ماه ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما روی آنتن می رود.

داستان « سایه پدر » با بازی شاه محمدلو، پویا امینی، بهار نوحیان، یلدا قشقایی و آتش تقی پور از این قرار است که : مادر خانواده به رحمت خدا رفته است و دختر سعی دارد به نحوی اسباب رضایت پدرش را فراهم سازد تا مبادا فکر ازدواج و تجدید فراش به ذهن پدرش خطور کند. او که نگران است که کسی نیست که جای مادرش را بگیرد ،سعی می کند با آشپزی کردن که چندان هم در این کار موفق نیست ، رضایت پدر و همسرش را جلب کند، ولی موفق نمی شود. خانواده تصمیم می گیرند که یک استاد آشپزی برای آموزش به خانه بیاورند که دوست خانوادگی آنها نیز بوده است.

فیلم تلویزیونی« مسافر بهشت » به کارگردانی فریدون جیرانی و تهیه کنندگی تینا پاکروان و فریدون جیرانی، جمعه ۸ دی ماه ساعت ۲۱ از شبکه دو سیما پخش می شود.

« مسافر بهشت » داستان زندگی چهار خانواده را روایت می کند که هر کدام به دیگری گره خورده است. ابتدا فرزانه مصداقی که پدر و همسرش را از دست داده به خاطر آزادی پسرش از زندان که با یک معتاد تصادف کرده است در تلاش است تا پول دیه یا سندی پیدا کند. فرزانه مستاجر دختری به نام شادی است که سرطان خون دارد و همسرش مدتی است که او را ترک کرده و همسر دیگری گرفته است. همسر شادی سعی دارد تا قبل از مرگ شادی او را راضی کند تا اسناد املاکش را به نام او بزند.رئیس دفتری که بهرام همسر شادی قرار است پیش او برود مردی به نام حاج آقا هوشمند است که پسرش میلاد به خاطر اخلاق بد پدر و مستبد بودنش خانه را ترک کرده و به همراه پسر عمویش پاشا که بعد از جدایی پدر و مادرش به خاطر مشکلات مالی شدید از دائی‌اش ۵ میلیون تومان دزدی می کند و … فاطمه گودرزی، سهیلا رضوی و فرخ نعمتی در این فیلم ایفای نقش کرده اند.

فیلم سینمایی « برف پیما » به کارگردانی چارلز مارتین اسمیت و تهیه کنندگی روبرت مرلیر ، جمعه ۸ دی ماه ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

« برف پیما » با بازی بری پپر، کرستن وارن و رابین دان ، محصول سال ۲۰۰۳ کانادا است. چارلی که خلبان قابلی است و وظیفه حمل مواد غذایی به نقاط مختلف را دارد، در یکی از پروازهایش به قطب، زن اسکیمویی به نام “کانانا” را که مبتلا به سل است به قصد درمان در کانادا، همراه می‌کند، اما آنها دچار حادثه می‌شوند و مدتی طولانی از آنها خبری نمی‌شود. ‎

شـبـکـه سـه

فیلم سینمایی « قصه های شبانه » به کارگردانی آدام شانک من محصول سال ۲۰۰۸ آمریکا، پنجشنبه ۷ دی ماه ساعت ۱۰:۳۰ از شبکه سه سیما باز پخش می شود.

فیلم با نقش آفرینی آدام سندلر و کری روسل درباره آدام سندله است که از کودکی در یک هتل بزرگ مشغول به کار است، اما پس از گذشت ۲۵ سال از دوران سخت و پرماجرای کاری او هیچ کس اعتباری برای کار یا زندگی او قائل نیست. او مجبور می شود که از دو کودک مواظبت کند و هر شب قصه ای برای آنها بگوید، کم کم متوجه می شود. پس از تعریف هر داستان اتفاقی مشابه همان برایش به وقوع می پیوندد.

فیلم سینمایی « جنگ تیر و کمان ها » به کارگردانی هان مین کیم ، پنجشنبه ۷ دی ماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما روی آنتن می رود.

این فیلم با بازی ایل پارک محصول سال ۲۰۱۱ کره جنوبی در ژانر حادثه ای و تاریخی است. سئوگون یک جوان شکارچی است که در استفاده از کمان بسیار مهارت دارد. در روز ازدواج خواهر او با مردی دیگر مهاجمین مانچو به روستا آنها حمله می کنند. سئوگون که در حال ترک خانه است و قصد رفتن به روستا را دارد , متوجه حمله لشگر مانچو می شود . لشگر مانچو به دهکده حمله می کند و خواهر او را به اسارت می گیرند. او خود با عده ای کمی از مهاجمان درگیر می شود و ۲ نفر آنها را به قتل می رساند و موفق به فرار می شود. او در یک موقعیت مردم روستای خود را نجات می دهد ، ولی خواهرش را در میان آنها نمی یابد.

فیلم سینمایی « شهر» به کارگردانی بن افلک، پنجشنبه ۷ دی ماه ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی بن افلک و گراهام کینگ داستان داگ و دوست جوان او اهل چارلستون بوستون است که با مدیریت و سرپرستی یک سارق پیر، برنامه سرقت بزرگ از بانک بوستون را با موفقیت اجرا می‌کنند. مدیر بانک دختری به نام کلر است که داگ و دوستانش برای اطمینان از سلامت فرار، او را به عنوان گروگان با خود می برند .آنها کلر را در میانه راه رها می کنند، ولی برای خاطر جمعی از سکوت وی در برابر پلیس و برای ترساندنش به تعقیب او می پردازند. پلیس از کلر می خواهد هر نشانی یا سرنخی از سارقان دارد در اختیارشان قرار دهد، ولی کلر از ترس و نگرانی سکوت می کند. داگ که شخصاً برای تعقیب و ترساندن کلر اقدام کرده به تدریج به او علاقمند می شود تا جایی که مزاحمان هم محله ای کلر را به طرز وحشیانه ای تنبیه می کند. در حالی که دار و دسته داگ برنامه سرقت بعدی را اجرا می کنند.

فیلم سینمایی « مکانیک » به کارگردانی جیسون استاتام محصول سال ۲۰۱۱ آمریکا، جمعه ۸ دی ماه ساعت ۱۰:۳۰ از شبکه سه سیما باز پخش می شود.

آرتور یک آدمکش حرفه ایست. او برای شرکتی کار می کند که مدیر اصلی آن مردی به نام دین است. آرتور در قتل های صحنه سازی شده مهارت زیادی دارد و به تنها چیزی که اهمیت می‌دهد، قتل به موقع و دقیق است. دین غالباً آرتور را از طریق یکی از مدیران پیر شرکت به نام هری در جریان جزئیات مأموریت بعدی می گذارد، اما این بار ، آرتور در بسته ارسالی عکس هری را که دوست قدیمی اوست به عنوان قربانی بعدی می بیند. او ابتدا تصور می کند اشتباهی رخ داده، اما دین به او می گوید که هری به شرکت خیانت کرده و با همکاری در قتل افراد شرکت ، بیست میلیون دلار به جیب زده است.

فیلم تلویزیونی «فاصله کانونی » به کارگردانی بهمن گودرزی و تهیه کنندگی مصطفی علمی فر، جمعه ۸ دی ماه ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می شود.

این فیلم درباره ناصر دانشجو یی است که به تازگی با سولماز همکلاسی خود برای ازدواج محرم شده اند که با موضوع فتنه ۸۸ درگیر می شود. ناصر تلاش دارد سولماز را از صف مخالفان قانون شکن و آشوبگران بی منطق جدا کرده و او را به سمت صحیح و ابراز نظر قانونی سوق دهد ، اما سولماز با تندروی های خود هم زندگی شخصی و هم رفتار اجتماعی خود را دچار آشوب و دگرگونی می کند.

شـبـکـه چـهـار

فیلم سینمایی « طغیانگر » با بازی ژان پل بلموندو، میشل بونی و پیتر ورنیر ، پنجشنبه ۷ دی ماه ساعت ۱۶ از شبکه چهار سیما باز پخش می شود.

کمیسر استان ( ژان پل بلموندو ) به همراه برادرش سیمون در تعقیب تبهکاری به نام اشنایدر است. در این حین سیمون به دست اشنایدر کشته می شود و اشنایدر موفق به فرار می شود. دو سال می گذرد استان به ریاست بخش جرم و جنایت منصوب می شود، ولی همچنان به فکر دستگیری اشنایدر است . این فیلم محصول سال ۱۹۷۸ فرانسه توسط ژاک دری کارگردانی شده است.

فیلم سینمایی « صفحه اول » به کارگردانی بیلی وایلدر و با بازی جک لمن، واتر ماتالو وسوزان ساراندن ، جمعه ۸ دی ماه ساعت ۱۲ از شبکه چهار سیما پخش می شود.

ویلیامز به اتهام قتل یک پلیس قرار است اعدام شود. از سوی دیگر هیلدی جانسن خبرنگار مشهور روزنامه با نامزدش ازدواج کرده و کار خود را ترک کند . جانسن به ساختمان دادگستری می رود تا آخرین گزارش خود را بنویسد. اما متهم یعنی ویلیامز در حین بازجویی فرار می کند. تمامی پلیس شهر برای پیدا کردن او بسیج می شوند. اما ویلیامز از ساختمان دادگستری خارج نشده و همانجا مخفی شده است. جانسن او را پیدا می کند و متوجه می شود که ویلیامز بیگناه است. جانسن برای آنکه این موضوع را افشا کند باید چند روزی ویلیام را پنهان کند. او جایی سراغ ندارد جز آنکه ویلیامز را در یک میز تحریر در دفتر کار روزنامه مخفی می کند. « صفحه اول » محصول سال ۱۹۷۴آمریکا در ژانر پلیسی و درام ساخته شده است.

فیلم سینمایی « درخت اقاقیا » به کارگردانی جرارد اوری و پابلو جیورجلی ، جمعه ۸ دی ماه ساعت ۲۰:۳۰ در قالب برنامه « سینما ۴ » از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود.

راننده ای به نام روبن سالهاست به کار حمل و نقل الوار در منطقه آمریکای لاتین می‌پردازد. روزی کارفرمای او فرناندو از وی می خواهد، تا پس از بارگیری در پراگوئه زنی از آشنایان او به نام هاسینتا را همراه خود به آرژانتین ببرد. روبن پس از ملاقات هاسینتا متوجه می شود که او کودک نوزادش را نیز به همراه دارد و از این بابت آشفته می شود. در طول راه ابتدا به زن و کودکش بی توجه است، اما با گذشت زمان در می یابد که زن در جستجوی کار به آرژانتین آمده است. ژرمن دی سیلویا و هب دارت در فیلم سینمایی « درخت اقاقیا » محصول سال ۲۰۱۱ آرژانتین و اسپانیا به ایفای نقش پرداختند.

شـبـکـه تـهــران

انیمیشن « زرد و مشکی » به کارگردانی کیانوش عابدی از تولیدات مرکز پویانمایی صبا ، پنجشنبه ۷ دی ماه ساعت ۱۳:۳۰ در قالب برنامه « تماشاخانه » از شبکه تهران پخش می شود.

« زرد ومشکی » داستان دوچرخه‌ای است که می خواهد در مسابقه دوچرخه سواری شرکت کند. ۴۰ دقیقه بامداد روز جمعه ۸ دی ماه فیلم سینمایی « می سی سی پی در آتش » به کارگردانی آلن پارکر، از شبکه تهران بازپخش می شود. در این فیلم سه نفر به دست نژادپرستان آمریکایی که پلیس هم هستند در حاشیه رود می سی سی پی کشته می‌شوندو پلیس ویژه برای تحقیقات به آنجا می آید و پلیس های خاطی را تحویل دادگاه می‌دهد، ولی دادگاه حکم زندانی های کوتاه مدت برای آنها در نظر گرفته است.

فیلم سینمایی « می سی سی پی در آتش » با بازی جین هاکمن ، ویلم دافو ، فرانسس مک دورمند و برد دوریف ، محصول سال ۱۹۸۸ آمریکا است. ساعت ۱۳:۳۰ روز جمعه ۸ دی

فیلم سینمایی « مردی که می خواست قهرمان باشد » به کارگردانی یول چول چانگ ، محصول سال ۲۰۰۸ کره جنوبی از شبکه تهران پخش می شود.

دراین فیلم  خواهید دید : مرد عجیبی در خیابان ها پرسه می زند و به دیگران کمک می کند . شدت از خود گذشتگی اش به حدی است که زن خبرنگاری را که قصد دارد کارش را ترک کند تحت تاثیر قرارمی دهد . زن تصمیم می گیرد یک فیلم مستند از کارهای او تهیه کند. در ادامه مشخص می شود گلوله ای که سال ها پیش در سر او جا گرفته باعث حملات صرعی او می شود و علت کمک او به دیگران این است که نتوانسته همسر و دخترش را از اتومبیل تصادف کرده بیرون بکشد .

شـبـکـه شما

فیلم تلویزیونی « ملاقات غیرممکن » به کارگردانی حسن لفافیان و تهیه کنندگی سعید حران اف ، پنجشنبه ۷ دی ماه ساعت ۲۳ از شبکه شما پخش می شود.

ماجرای فیلم از آنجا آغاز می‌شود که مژگان و امیر دو دانشجوی نخبه رشته شیمی درصدد ازدواج هستند که امیر طی حادثه ای در آزمایشگاه محل کارش کشته می شود. مژگان که در عزای امیر به سر می برد ، تصمیم می گیرد تا طرح ابتکاری امیر را که ناتمام مانده است را تکمیل کند. این طرح درباره ساخت نوعی رنگ صنعتی با اتکا بر فناوری بومی است . مژگان به طریقی سعی می کند تا مشغول کار در کارخانه واگن پارس شود امیر طرح خود را به سفارش این کارخانه انجام داده است. مریم هر چه می گذرد به موارد مشکوکی برخورد می کند.

فیلم تلویزیونی « زمستان آخر » با بازی سید جعفر شیخ احمدی، آسیه مرادی زر و مسعود یوسفی ، جمعه ۸ دی ماه ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش می شود.

زمستان آخر روایت گر زندگی باجی و کدخدا ، زن و مرد کهنسالی که علی رغم احداث سدی عمرانی در منطقه و زیر آب رفتن بخشی از زمین های اطراف خانه شان و هم چنین مهاجرت همسایه ها، همچنان بر ماندن در خانه خود مصرند و به تقاضای مسئولان برای عزیمت به جای بهتر و امن تر پاسخ رد داده اند. زیرا آنها منتظر بازگشت پسرشان برزان هستند. فیلم تلویزیونی « زمستان آخر » به کارگردانی و تهیه کنندگی سالم صلواتی از تولیدات سال جاری مرکز کردستان است.

شبکه آموزش

فیلم تلویزیونی « تازه وارد پر دردسر » به کارگردانی افسانه منادی و تهیه کنندگی نادر مقدس ، جمعه ۸ دی ماه ساعت ۱۰:۱۵ از شبکـه آموزش پخش می شود .

تعدادی نوجوان روستایی قصد دارند برای تصاحب جایزه یک کارخانه شکلات سازی کارت های قرعه کشی آن را جمع آوری کنند . آنها در نهایت برنده یک اتومبیل مدل بالا (سمند) می‌شوند که با ورود اتومبیل تمام افراد ده می خواهند از آن استفاده کنند . در نهایت وسیله ای می شود برای عبور و مرور افراد روستایی به شهر ، در ادامه مدرسه روستا بر اثر برف سنگین تخریب می شود، اما اهالی روستا بودجه کافی برای بازسازی مدرسه را در اختیار ندارند . بچه ها تصمیم می گیرند با پولی که از فروش اتومبیل به دست می آورند مدرسه روستا را بازسازی کنند. محمد حاج ابراهیمی ، اصغر حسینی و هادی محمودی در این فیلم نقش آفرینی کرده اند.

شبکه قرآن و معارف سیما

فیلم تلویزیونی « گره سبز » جمعه ۸ دی ماه ساعت ۱۵ از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد . داستان این فیلم در مورد رضا پسر بچه بازیگوشی است که علاقه بسیاری به موتورسواری دارد و بر خلاف میل پدر هر از گاهی با پولی که از کار در کارگاه قالیبافی سید سلیم می گیرد . موتور یکی از اهالی را اجاره کرده و سوار می شود . تا آنکه یک روز دوست صمیمی اش علی که پسر آرام و سر به راهی است به سفارش سید سلیم راهی ده بالایی می شود، تا دیگ را برای پخت نذری محرم به آشپزخانه مسجد ببرد. فخرالدین صدیق شریف، رضا بنفشه خواه ، مینا نوروزی و فرحناز منافی ظاهر در فیلم تلویزیونی « گره سبز » به کارگردانی و تهیه کنندگی الهه السادات شاه حسینی بازی کرده اند.

شبکه مستند سیما

فیلم مستند « عکاسخانه » ساخته مصطفی شیری ، پنج شنبه ۷ دی ماه ساعت ۲۳ از شبکه مستند سیما پخش می شود.

سال ۱۳۲۰تاکنون، عکاسی زیارتی آرام و بی‌صدا کار خود را انجام می‌دهد،‌ هنری که با تمام ویژگی‌هایش خاص مشهد مقدس است. این عکس‌ها تا دورافتاده‌ترین شهرها و روستاها، در میان مردم و عزیزترین مکان‌ها جای گرفته است. فیلم مستند « عکاسخانه » به بررسی عکس‌های زیارتی در ایران می‌پردازد .

فیلم مستند « مرد بی اثر » به کارگردانی لائورا گبرت و جاستین شین، محصول سال ۲۰۰۹ آمریکا ، جمعه ۸ دی ماه ساعت ۱۶ ازشبکه مستند پخش می شود.

فیلمِ مستند « مرد بی اثر » داستان مردی به ‌نام کالین بیون را روایت می‌کند که تصمیم گرفته مرد بدون اثر و آسیب برای محیط زیست باشد. و در این راه همسرش میشل کالین نیز یار و همراه او است. نامِ ” مرد بی اثر ” یا ” مرد بی‌ضرر برای محیط زیست ” را رسانه‌های محلی به کالین داده‌اند؛ به‌این دلیل که او در زندگی‌اش راه و روش‌هایی را در مصرف در پیش گرفته که کم‌ترین ضربه را به طبیعت وارد می‌آورد. کارهای منحصر به‌فردی همچون : ابداع روشی که آسانسور خانه‌اش برقِ بسیار کمی مصرف می‌کند، در پوشک بچه‌اش و در مواد شوینده از موادی استفاده می‌‌کند که به طبیعت آسیب وارد نمی‌کنند. او همچنین کاشتنِ گل و گیاهانی را در محل‌های عمومی پیشنهاد کرده که به حفظ و حراست از طبیعت کمک می‌کنند.

شـبـکـه نمـایـش

فیلم های سینمایی ، تلویزیونی و انیمیشن « اولین پرونده » ، « بلفی و لی لی پیت ( قسمت ۶ ) » ، « شلیک از فاصله نزدیک » ، « موش » ، « کارآموز » و « روشنایی روز » پنجشنبه ۷ دی ماه ساعت ۱۳، ۱۵ ، ۱۷ ، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می رود. فیلم های سینمایی ، تلویزیونی و انیمیشن « دلشوره » ، « ماداگاسکار » ، « فضای برفی »، « ۲۰۱۲ »، «بی‌خوابی » و « کابوی ها » ساعت ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹ ، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می شود.

پنجشنبه ۷ دی ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۵
کد خبر : 2054
بازدیدها: 280

پاسخی بگذارید »